Колумбія заперечує звинувачення Чавеса в спробі розпочати війну

Уго Чавес все ж продовжує закликати до підготовки до війни з янкі, які окупували Колумбію і роблять провокації на кордоні з Венесуелою.

Міністерство закордонних справ Колумбії заявило, що військові в прикордонній зоні нічого не знають про вторгнення солдатів на територію суміжної держави.

Нагадаємо, президент Венесуели Уго Чавес звинуватив колумбійських військових в провокації на кордоні.

За словами Чавеса, недавно колумбійські солдати пересікли пограничну річку Оріноко на човні, проте при появі венесуельських військових сховалися. Колумбія відкидає звинувачення в свою адресу.

"Янкі почали командувати колумбійськими озброєними силами", - упевнений президент Венесуели. "Загроза зростає, - заявив Чавес, виступаючи в неділю по національному телебаченню. - Я закликають народ і озброєні сили - давайте готуватися до битви!"

Зі своїми звинуваченнями Чавес виступив перед самітом південноамериканських лідерів, які збираються обговорити плани Колумбії по розміщенню на своїй території американських військових баз. Президент Венесуели і раніше виступав з різкими заявами на адресу Колумбії, звинувачуючи її в недружній політиці.

Чавес сподівається переконати колег натиснути на колумбійського президента Альваро Урібе, аби той відмовився від розміщення в країні американських солдатів. Лідер Венесуели стверджує, що військові бази в країні стануть новими в'язницями на зразок Гуантанамо або анклавами американського впливу.

Поки лише Болівія і Еквадор засудили план по розміщенню військових баз США в Колумбії. Крім того, президент Еквадору відмовився відновити з Америкою угоду про оренду військово-повітряної бази в країні. Ряд інших держав Латинської Америки, наприклад Чилі і Бразилія, заявили, що поважатимуть будь-яке рішення колумбійського керівництва.

Альваро Урібе заявляє, що військова присутність США допоможе колумбійцям ефективніше боротися з наркоторговцями і ліворадикальными повстанцями. Він також підкреслює, що на базах в Колумбії буде не більше 1,4 тис. американських громадян.

Читайте також:

Уго Чавес подарував Обамі острів

Обама йде на примирення з Венесуелою та Кубою

Чавес пропонує перенести в'язницю Гуантанамо до Венесуели

Чавес закликав арабські країни до союзу із Латинською Америкою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: