Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Колумбійці розділилися в думках щодо знесення вілли наркобарона Ескобара

Не всі поділяють точку зору, що такі дії влади були потрібні.

У місті Медельїн знесли віллу знаменитого наркобарона 1980-х Пабло Ескобара. 26 років поспіль житло найзухвалішого злочинця в світі стояло пусткою, доки теперішня влада вирішила, що настав час знищити споруду з поваги до жертв зловмисника, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Майже 200 вибухівок знадобилося для того, щоби зрівняти із землею колись розкішну 6-поверхову віллу Пабло Ескобара, яка завдавала страху на все місто. Знаменитий наркобарон збудував її для своєї дружини Марії Вікторії. За лічені миті біла будівля перетворилася на купу каміння, а стовпи диму піднімаються на десятки метрів над містом. Подивитися на дійство прийшли понад півтори тисячі людей.

ВідеоУ Колумбії знесли маєток знаменитого наркобарона Пабло Ескобара

26 років поспіль житло найзухвалішого злочинця в світі стояло пусткою. Теперішня влада вирішила, що настав час знищити споруду з поваги до жертв зловмисника. Подивитися на демонтаж вілли Ескобара прийшли тисячі людей. 

У Колумбії знесли маєток знаменитого наркобарона Пабло Ескобара

Думки колумбійців розділилися: хтось схвалює знесення епохальної будівлі, дехто переконує, що варто було б залишити віллу, адже туристів вона вабила не менше, ніж численні перекази про колумбійський наркобізнес загалом та Ескобара зокрема. "Я вважаю, що цю будівлю не варто було зносити. Вона могла б давати місту прибуток від туризму. Туризму, який аж ніяк би не шкодив жителям міста Медельїн", - каже Даніель Тобон Херрера. "Це найкраще рішення, яке тільки ухвалювала наша влада. Позбутися цього – це як позбутися поганих спогадів, сумних подій минулого, наркотрафіку. Переконана, це допоможе нашому місту, тож вважаю знесення фантастичною подією", - каже Глорія Марія.

Родичі жертв наркобарона радіють найбільше, адже тепер у пам’ять про вбитих та закатованих на місці знесеної вілли зведуть парк. "Ми повинні завжди зважати на минуле, щоб уникнути його повторення. Ми змушені знову і знову відновлювати в пам’яті ці моменти, ми всі, хто стикнувся з цим жахливим феноменом Ескобара", - каже Фернандо, син однієї з жертв наркобарона. Точні підрахунки зробити неможливо, але за різними оцінками від рук картелю Ескобара у наприкінці ХХ століття загинули близько 4 тисяч людей – серед них кілька кандидатів в президенти та понад 500 правоохоронців.

Наркотрафік, мародерство, рейдерство, вимагання та вбивства принесли знаменитому зловмиснику нечувані статки. Журнал Forbes оцінював капітал Ескобара в понад 30 мільярдів доларів. Подейкували, що грошей у нього було так багато, що їх доводилося зберігати не в банках, а на складах, де їх гризли миші. Наркобарона не раз намагалися вбити, а коли ув’язнили, він підкупив охорону і втік. Ескобар загинув від кулі спецпризначенця під час облави 1993 року. Тепер про нього знімають фільми та серіали. "Переповідати ці події вкрай болісно і складно. Дехто прагне закрити цю сторінку, щоб не мучити себе. Але якщо одні мовчать, то інші навпаки – не хочуть приховувати біль", - зізнається дочка жертви Ескобара Марія Кароліна Гойос.

Кореспондент ТСН Оксана Ткаченко 

Залиште свій коментар

Вибір редакції