Команда Байдена: в Держдеп США повернуться багато співробітників адміністрації Обами
Пентагон уперше може очолити афроамериканець.

Уже від завтра на роботу в Державний департамент США повернуться багато співробітників адміністрації Барака Обами. Адже саме їх обрав Байден як людей, із якими працюватиме наступні чотири роки.
Про це 20 січня йдеться у сюжеті ТСН.19:30.
Очолить Держдеп Ентоні Блінкен. Його правою рукою стане добре відома українцям Вікторія Нуланд, яка активно підтримувала Революцію Гідності й багато разів бувала в Україні. А от на чолі ЦРУ Байден хоче бачити Вільяма Бернса, який колись працював послом у Росії і може стати першим главою розвідувального управління з дипломатичним досвідом. Пентагон уперше може очолити афроамериканець, чотиризірковий генерал у відставці, який в армії прослужив понад 40 років — Ллойд Остін. І вперше Міністерство фінансів очолить жінка, економістка Дженет Еллен.
Ці кадрові рішення — сигнал, що адміністрація Байдена-Гарріс прагне повернутися до більш традиційної для США зовнішньополітичної лінії після імпульсивного правління Дональда Трампа.
Відео Команда Байдена: новообраний президент повернув співробітників адміністрації Обами
І вже завтра на роботу в Держдеп повернуться багато співробітників адміністрації Обами. Адже саме їх обрав Байден, як людей, із якими працюватиме наступні чотири роки. Очолить Держдеп Ентоні Блінкен. Його правою рукою стане добре відома українцям Вікторія Нуланд, яка активно підтримувала Революцію Гідності й багато разів бувала в Україні. Детальніше про команду Байдена – дивіться далі.

Водночас посаду віцепрезидентки США очолила Камала Гарріс. Вона сьогодні разом із Байденом складала присягу. Ще кілька місяців тому Камала сама прагнула президентського крісла, але поступившись Байдену, стала другою леді та віцепрезиденткою.
Перша "друга"
У Сполучених Штатах є традиція: владні особи (або ті, хто при владі) самі можуть обрати кодове ім’я, яким спецслужби називатимуть їх у внутрішніх перемовах. Камала Гарріс назвалася Піонеркою, що означає — перша. І хоча в системі державного управління США вона тепер друга — після президента — персона, багато в чому — і в особистому, і в житті країни — торувала стежку першою.
"Мене виховували дитиною, яка здатна діяти. Моя мама усвідомлювала, що в неї двоє темношкірих доньок, до яких ставитимуться інакше лише через те, який вони мають вигляд", — сказала Камала.
Вона — донька мігрантів з Індії та Ямайки. Мама — лікарка й дослідниця проблем раку, батько - професор економіки. Ще у візочку вони брали маленьку Камалу на мітинги за громадянські права. І саме загострене почуття справедливості, вважає Гарріс, привело її в юриспруденцію, а згодом — і в політику. Її обрали першою генпрокуроркою Каліфорнії, а пізніш і сенаторкою від цього штату.
Бити першою
Камала звикла не давати себе образити, атакувати у відповідь, бити першою. Навіть персонал її власного виборчого штабу нарікав на жорсткий стиль правління Гарріс. А Трамп, коли вона була сенаторкою, називав її злісною і жахливою жінкою.
Вона висувалася на пост президента США від демократів. Але коли зрозуміла, що її рейтинг падає, зняла свою кандидатуру.
Хоча на дебатах була жорсткою і всі досі пам'ятають розгубленість на обличчі досвідченого політика Джо Байдена, коли Камала Гарріс нагадала йому про дружбу із сенаторами, які багато років тому обстоювали те, що кольорові й білі діти навіть до школи не можуть їздити спільними автобусами.
"У Каліфорнії була маленька дівчинка, яка вчилася в другому класі школи, і кожного дня їздила таким автобусом. І тією маленькою дівчинкою була я!" — зазначала Камала Гарріс.
Вона була близькою подругою покійного сина Джо Байдена — Бо. І саме її Байден обрав на посаду віцепрезидента. Хоча їхні погляди багато у чому не збігаютьс, Гарріс завжди має власну точку зору.
"Я дізнався про Камалу від мого сина Бо Байдена. Вони дружили. Їхні спільні справи допомогли змінити цілу країну. Я знаю, наскільки Бо поважав Камалу і її працю. І це, зізнаюся вам, допомогло мені ухвалити це рішення", — говорив Джо Байден.
Відео Друга леді США: що відомо про віцепрезидентку Камалу Гарріс
Жінка, яка буде поруч із Байденом. І яка сьогодні разом із ним складала присягу. Яка сама ще кілька місяців тому мітила на президентське крісло, але, поступившись Байдену, стала віцепрезиденткою. Про Камалу Гарріс – дивіться далі.

Перший і друга
Президент і віцепрезидент у Сполучених Штатах — це нероздільна пара. Вони разом ідуть на вибори, у разі перемоги працюють пліч-о-пліч. Із міркувань безпеки ніколи не літають одним літаком. У разі смерті чи відставки президента, його місце посідає віцепрезидент.
Байдену — 78, він навряд чи балотуватиметься на другий термін. Камалі Гарріс — 56, і віцепрезидентська посада для неї є вигідним трампліном за 4 роки все ж таки зайняти в країні першу посаду.
Заміж вона уперше вийшла у 50. До цього ж їй просто приписували романи із впливовими й успішними чоловіками. Знайомство ж з чоловіком було класичним "побаченням наосліп" — друзі звели розлученого юриста Дугласа Емгоффа з вільною генпрокуроркою Камалою Гарріс, а вони обоє були не проти знайти пару. Спільних дітей у них немає, але є син і донька Дугласа від першого шлюбу.
Як тепер називатимуть чоловіка віцепрезидентки — другий джентльмен? Прецедентів в американській історії досі не було. Гарріс — перша жінка, яка досягла такої висоти в американській політиці, показавши мільйонам дівчат, білих і кольорових, із родин мігрантів і бідних кварталів: американська мрія буває не лише у кіно.
"Можливо, я буду першою жінкою у цьому кабінеті, але я точно не буду останньою. Мрійте з амбіціями, рухайтеся з упевненістю!" — каже Камала Гарріс.