Команданте Фідель Кастро перетворився на звичайного пенсіонера

Після того, як лідер кубинської революції залишив владу, він став більш відкритим для преси та гостей. Журналісти з'ясували, як проходить звичайний день Фіделя Кастро.

Лідер кубинської революції Фідель Кастро, вийшовши на пенсію, підняв завісу таємничості над своїм приватним життям.

Десятки років відомості про житло і здоров'я команданте вважалися державною таємницею, але тепер він запрошує до себе гостей і дозволяє їм розповідати про побачене, пише The Guardian.

83-річний дідусь у шортах ходить по скромному двоповерховому будинку на колишньому полі для гольфу, іноді насолоджується в саду бризом і тропічними квітами. Він робить ранкову зарядку, як прописав лікар, а день проводить із книгою, дивиться телевізор, спілкується з онуками і гостями. Під настрій Фідель пише колонки в газету.

Фідель Кастро мешкає в одному з улюблених місць Хемінгуея - селищі Хайманітас під Гаваною, у будинку, де прожив десятки років з дружиною і п'ятьма дітьми. На пенсії він щодня витрачає дві години на фізичні вправи, а потім читає детальні огляди новин Куби та світової політики. Помічники переводять для нього книги, які не вдалося дістати іспанською, - наприклад, роботу економіста Пола Кругмана і мемуари Обами.

У минулому в Кастро був привід не розголошувати інформацію про себе: він був найвідомішою людиною в списку осіб, що підлягали ліквідації ЦРУ. Фідель вправно створював навколо своєї особистості містичну ауру. Зате після виходу на пенсію він не ховається і приймає гостей. Наприклад, цього року помешкання Кастро відвідали кінорежисер Олівер Стоун і актор Шон Пенн.

У 2006 році Кастро переніс операцію на кишечнику. Є дані, що він два роки провів у лікарні. Повноваження глави держави, головнокомандуючого кубинськими збройними силами і лідера комуністичної партії Куби Фідель передав своєму молодшому братові Раулю. Сам він перестав відвідувати публічні заходи, хоча в серпні 2009 року після тривалої перерви з'явився на телеекранах. Президент Венесуели Уго Чавес, друг Кастро, запевняє, що команданте добре себе відчуває і навіть гуляє Гаваною.

Читайте також:

Фідель Кастро: "свинячий грип" поширюють туристи зі США

Сестра Фіделя Кастро зізналася, що працювала на ЦРУ

Шон Пенн полетів на Кубу брати інтерв'ю у Фіделя Кастро

Фідель Кастро підтримав вручення премії миру Обамі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: