Командир "бригад безпеки" Каддафі втік з Лівії

Командир "бригад безпеки" лівійської армії часів Муаммара Каддафі Мансур Дао втік до сусіднього з Лівією Нігеру.

Командир "бригад безпеки" лівійської армії часів Муаммара Каддафі Мансур Дао втік до сусіднього Нігеру.

Згідно з цими даними, Дао в супроводі півтора десятка своїх помічників і підлеглих перетнув кордон ще в минулу неділю, 4 вересня. Причому влада Нігеру впустила втікачів у свою країну не відразу, а після переговорів, які тривали кілька днів.

Чотири "бригади безпеки" в лівійської армії виконували роль своєрідної гвардії. Вони були включені в структуру збройних сил, але підкорялися тільки самому Каддафі і особливо наближеним до нього особам.

Цим підрозділам діставалися найбільш навчені бійці, краща бойова техніка, засоби зв'язку та інше обладнання. Більш підготовленою була лише "бригада Хаміса" - підрозділ, що підкорявя синові Каддафі - Хамісу, якого кілька днів тому вбили в бою.

Місцезнаходження самого Муаммара Каддафі і кількох його синів поки залишається невідомим. Раніше полковник обіцяв прийняти "мученицьку смерть" на своїй батьківщині - в Лівії.

Наразі Муамар Каддафі перебуває в передмістях міста Сирт, повідомив представник військового командування Перехідного національної ради Лівії Аніс Шаріф.

"Нам вдалося встановити, що Каддафі, зараз знаходиться в декількох кілометрах на південь від міста Сирт. Він постійно пересувається. Ця людина розраховує знайти коридор для втечі в бік міста Сабхі, у разі успішного наступу наших сил", - сказав Аніс Шаріф.

Сили опозиції через кілька днів після захоплення лівійської столиці зімкнули кільце навколо рідного міста Каддафі Сирта. Зараз військові формування ПНС перебувають в тридцяти кілометрах від цього населеного пункту.

"Смерть, самогубство чи суд над Каддафі - питання часу. Йому залишилося небагато", - сказав Шаріф.

Загони, вірні полковникові Каддафі продовжують утримувати три міста: Сирт, Сабха і Бені-Валід. Основна частина населення цих міст належить до великих племінним об'єднанням, які симпатизують лідерові Джамахірії. Також під контролем Муамара Каддафі ряд невеликих населених пунктів на півдні країни.

Раніше бійці Національного перехідного ради Лівії заарештували Худу бін Амер - одну з найбільш жорстоких підручних Муаммара Каддафі.

Читайте також:

Каддафі закликав прихильників підпалити Лівію

Національна перехідна рада Лівії з'ясувала, де перебуває Каддафі

Росія хоче відправити у Лівію своїх військових

Каддафі закликав лівійські племена продовжувати боротьбу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: