Командир талібів відпустив засуджених до смерті журналістів, давши їм інтерв'ю

Журналістам спочатку пригрозили перерізати горло, а потім змусили знімати руйнування, які зробили таліби, і записати думку талібів про пакистанську владу.

Пакистанський журналіст Заргон Шах, який побував в полоні в бойовиків руху "Талібан", розповів, як йому удалося уникнути смерті стати вільним. Вже засуджений до смерті, він зміг по рації поговорити з командиром бойовиків, після чого його знімальну групу відпустили під обіцянку знімати звірства урядової армії.

Заргон Шах, його водій і оператор потрапили в полон до талібів в минулому травні в долині Сват, де пакистанські війська вели бої проти ісламізму. "Я побачив двох талібів і усвідомив, що ми опинилися в невдалому місці", - розповів Шах в інтерв'ю CNN.

Полонених посадили під замок і довго допитували. Таліби думали, що журналісти займаються шпигунством, і пообіцяли "перерізати горла" Шаху і його колегам. Засудивши телевізійників до смерті, їх залишили на п'ять годинників наодинці. "Ми просто рахували секунди до" смерті, - каже Заргон Шах.

Порятунок прийшов несподівано. Командир бойовиків Маулана Фазлулла виявив бажання поговорити із журналістом по рації. Весь хід бесіди знімав на камеру оператора знімальної групи. Фазлулла з обуренням говорив про пакистанську армію. "Наші жінки і діти залишаються без притулку. Не припиняється кровопролиття. Це образа для нашого народу. Якщо вони хочуть битися з нами, то хай піднімаються до нас в гори і побачать нашу силу і потужність", - сказав він.

Сам Заргон Шах, судячи з відео, сильно нервував, але примудрявся підтримувати хід "інтерв'ю". "Що може покласти край боям?" - запитував він. Фазлулла розповів, що вимагає введення шаріатского права. Інакше він обіцяв продовжувати боротьбу до кінця.

Після бесіди Фазлулла велів своїм людям звільнити полонених. Він лише зажадав, що телевізійники зняли на плівку руйнування, заподіяні пакистанській армії. Виконавши цю вимогу, журналісти живими повернулися додому.

Читайте також:

Літак США обстріляв похорон в Пакистані: 60 загиблих

В Пакистані потонуло весілля разом з нареченими

ЦРУ знайшло бен Ладена в Пакистані

Смертник підірвав п'ятизірковий готель в Пакистані: десятки жертв

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: