Командуючий німецькою армією, причетний до вбивства мирних афганців, пішов у відставку

Генеральний інспектор бундесверу приховав інформацію про інцидент в Афганістані, де у вересні в результаті авіаудару загинули десятки мирних жителів.

Два високопоставлених німецьких військових пішли у відставку через те, що приховували інформацію про інцидент в Афганістані, де у вересні в результаті авіаудару загинули десятки мирних жителів. Генеральний інспектор бундесверу (начальник генштабу) Вольфганг Шнайдерхан та статс-секретар в міноборони Петер Віхерт звільнені від займаних посад, повідомив міністр оборони ФРН.

Шнайдерхан і Віхерт взяли на себе відповідальність за приховування інформації про інцидент в провінції Кундуз, заявив міністр Карла-Теодор цу Гуттенберг парламенту. Вбивство мирних афганців відбулося при минулому міністрі оборони - Франца Йозефа Юнга, та інформацію приховували співробітники його апарата, вказав цу Гуттенберг.

4 вересня 2009 в Кундузі був нанесений удар по двох автоцистернах з пальним, які раніше захопили таліби. Точне число загиблих в результаті вибуху бензовозів залишилося невідомим. Правозахисники нарахували 70 загиблих цивільних, а афганський уряд заявив про загибель близько 100 людей, з яких 30 були мирними жителями.

Усього за кілька годин до скандальних відставок німецька газета Bild повідомила, що міністерству оборони давно було відомо про обставини обстрілу, але оборонне відомство навмисно приховувало їх від громадськості та прокуратури. Газета посилалася на секретну доповідь військової поліції ФРН і відеозапис авіаудару, зроблений з літака НАТО. Міністр оборони цу Гуттенберг заявив, що ознайомився зі згаданою доповіддю лише в середу.

В даний час німецькі депутати обговорюють питання про збільшення військового контингенту в Афганістані. В операції НАТО там беруть участь більше 4 тис. військовослужбовців з Німеччини, це третій за величиною контингент після американського і британського.

Читайте також:

США виведуть війська з Афганістану до 2017 року

Обама має намір послати додаткові війська в Афганістан

10 країн НАТО вирішили збільшити контингент в Афганістані

ВідеоСкандальні відставки в німецькій армії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: