Комісія Держдуми РФ назвала 19 винних в аварії на Саяно-Шушенській ГЕС

Винними в аварії офіційно визнали майже все керівництво ГЕС та організації, що постачали туди автоматику. Анатолія Чубайса, якого раніше звинувачували в аварії, виправдано.

 

Комісія Державної думи Росії у понеділок, 21 грудня, представила доповідь за результатами власного розслідування аварії на Саяно-Шушенській ГЕС у Хакасії, в якій 17 серпня загинули 75 людей.

Комісія назвала список із 19 винних у аварії. Це керівники станції, включаючи генерального директора та головного інженера, технічні служби, які відповідали за ремонтні роботи та технічний стан обладнання, організації, які постачали обладнання на ГЕС, у тому числі автоматику.

У комісії вважають, що в аварії винні директор філії ВАТ "РусГідро"-"Саяно-Шушенська ГЕС ім.П.С.Непорожнева" Микола Неволько, перший заступник директора, головний інженер ГЕС Андрій Митрофанов; заступник головного інженера з експлуатації Євген Шерварлі; заступник головного інженера з технічної частини Геннадій Нікітенко, начальник служби моніторингу обладнання Олександр Матвієнко, начальник оперативної служби ГЕС Ігор Погоняйченко; начальник виробничо-технічної служби ГЕС Олександр Пересторонін.

Також серед винних були названі начальник служби надійності і техніки безпеки Микола Чурічков; начальник служби технологічних систем управління Андрій Чупров; член правління, керуючий директор, керівник бізнес-одиниці "Виробництво" ВАТ "РусГідро" Борис Богуш; заступник керівника відділення "Виробництво" ВАТ "РусГідро ", директор з експлуатації "РусГідро" Тимур Юсупов, член правління ВАТ "РусГідро ", який у 2002-2006 був гендиректором ГЕС, Олександр Толошинов; заступник начальника служби економічної безпеки та режиму, з 3 по 23 серпня 2009 року - виконуючий обов'язки начальника штабу ЦО та НС служби економічної безпеки Михайло Чіглінцев.

В аварії звинувачуються й начальник департаменту технічної інспекції ВАТ "РусГідро" Микола Дорофеєв, начальник департаменту планування ремонтів технічного переозброєння та реконструкції ВАТ "РусГідро" Роман Клочков; керівник МТУ Ростехнагляду по Сибірському федеральному округу (на 4 липня 2008 року) Леонід Баклицький; Анатолій Коновалов, який станом на 4 липня 2008 року обіймав посаду заступника глави МТУ Ростехнагляду по СФЗ; гендиректор ТОВ Державної адміністрації залізничного транспорту "Ракурс" Леонід Чернігов; гендиректор ВАТ "Промавтоматика" Олександр Ларіонов.

Як повідомив співголова комісії від Держдуми, перший заступник керівника фракції "Єдина Росія" Володимир Пехтін, комісія не уповноважена давати оцінку провини названих людей, проте називає всіх, кого вважає причетними до аварії поіменно. На переконання депутата, винні в аварії мають залишити свої посади.

У свою чергу, як зазначив секретар комісії, голова комітету Держдуми з енергетики Юрій Ліпатов, аварія сталася з цілої низки причин технічного, організаційного та нормативно-правового характеру. Більшість з причин носять системний характер, відзначив Ліпатов. Секретар комісії виділив серед них низьку відповідальність і професіоналізм як персоналу ГЕС, так і її керівництва, а також зловживання начальниками своїм службовим становищем. Зокрема, на станції не було встановлено необхідного нагляду за безпекою і працювала багато людей низького професійного рівня.

Раніше комісія Ростехнагляду встановила, що руйнування другого гідроагрегату, який викликав аварію, сталася через поломку шпильок кришки турбіни. Виявилося, що цьому сприяла низька якість проведеного в березні 2009 року ремонту другого гідроагрегату афілійованої з керівництвом ГЕС організацією. Так, під час ремонту не було визначено аварійний стан цих шпильок.

Нагадаємо, раніше слідство у справі про аварію назвало серед винних у надзвичайній події екс-главу РАО "ЄЕС Росії" Анатолія Чубайса і ще шістьох відомих в РФ осіб. В той же час, комісія Держдуми виправдала його, відзначивши, що підписання Чубайсом акту про прийняття в експлуатацію Саяно-Шушенської ГЕС в 2000 році було необхідним, абсолютно логічним і правильним.

Сам Чубайс раніше заявляв, що був зобов'язаний підписати акт прийому Саяно-Шушенської ГЕС в експлуатацію в 2000 році, адже станція до того моменту вже відпрацювала більше 20 років.

Внаслідок аварії на Саяно-Шушенськіій ГЕС загинули 75 людей, із ладу було виведено сім із десяти працюючих гідроагрегатів. Орієнтовна вартість відновлювальних робіт на ГЕС оцінюється в 40 млрд рублів і триватимуть вони чотири роки. Парламентська комісія з розслідування обставин і причин аварії була створена 17 вересня.

Держдума докладно розгляне доповідь, що складається з 150 сторінок, на останньому у цій сесії пленарному засіданні 25 грудня.

Читайте також:

Персонал Саяно-Шушенської ГЕС визнали винним в аварії

Путін вимагає повністю відновити Саяно-Шушенську ГЕС

У Росії відкинули версію теракту на Саяно-Шушенській ГЕС

ВідеоЛіквідація аварії на російській ГЕС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: