Комісія ООН зібрала достатньо доказів для засудження Асада за військові злочини

Однак швидше за все справа не дійде до суду.

Міжнародна комісія ООН з розслідування порушень прав людини в Сирії зібрала достатньо доказів військових злочинів президента Башара Асада, щоб засудити його.

Про це заявила представниця комісії Карла дель Понте, передає Reuters .

Дель Понте минулого тижня заявила, що залишає комісію через відсутність результатів та нездатність Радбезу ООН створити спеціальний трибунал для Сирії, який міг би засудити військових злочинців.

"Комісія проводила розслідування впродовж шести років. Тепер прокурор повинен продовжувати свою роботу і приводити військових злочинців до спеціального суду, але це саме те, що блокує Росія своїм правом вето в Раді Безпеки ООН", - додала Дель Понте.

Вона заявила, що для засудження Башара Асада зібрано вдосталь доказів. Однак, скоріш за все, справа не дійде до суду.

"Я впевнена, що справа готова. І саме через цей факт ситуація настільки розчаровує. Немає прокурора і немає суду", - зазначила Понте.

Нагадаємо, раніше група сенаторів США внесла на розгляд верхньої палати Конгресу США законопроект, згідно з яким в Держдепартаменті повинні будуть розглянути питання про створення "гібридного трибуналу" для розслідування "воєнних злочинів і злочинів проти людяності" в Сирії

Залиште свій коментар