Комісія відмовилася підтвердити перемогу Карзая на виборах в Афганістані

Комісія з фальсифікацій виявила, що за чинного президента Афганістану проголосували не більше 50% виборців, а підробленими виявилися сотні тисяч бюлетенів.

Комісія з виявлення фальсифікацій на виборах президента Афганістану відмовилася підтвердити перемогу чинного глави держави Хаміда Карзая в першому турі.

Раніше було оголошено, що, за попередніми даними, за Карзая проголосували 54,6% виборців. Однак комісія з виявлення фальсифікацій прийшла до висновку, що насправді за чинного президента віддали свої голоси не більше 50% афганців. Точна кількість забракованих бюлетенів не називається, але журналістам стало відомо, що мова йде про сотні тисяч підробок.

Думка членів комісії із фальсифікацій є вирішальним при затвердженні підсумків виборів. Таким чином, Карзай не зможе уникнути другого туру голосування. Якби підтвердилася інформація про те, що чинний президент набрав понад 50% голосів, вибори завершилися б вже після першого туру.

У відповідь на прохання прокоментувати ситуацію представник Карзая Вахід Омар заявив, що президент не має наміру реагувати на результати розслідування, поки вони не будуть офіційно опубліковані.

Тим часом у місті Спін-Болдак вже пройшов мітинг прихильників діючого президента. Учасники акції висловили протест проти другого туру виборів. Вони вигукували гасла "Нам потрібен результат" і "Карзай наш лідер". На думку протестуючих, сумніви у перемозі Карзая нагнітають США. "Їм не потрібен президент Карзай, оскільки він є сильним лідером і працює тільки для народу Афганістану", - пояснив один з організаторів мітингу Алі Шах Хан.

Вибори президента Афганістану пройшли 20 серпня. Попередні підсумки голосування були підведені 16 вересня.

Тоді було оголошено, що на другому місці після Карзая виявився колишній міністр закордонних справ Абдулла Абдулла. За нього проголосували майже 28% виборців. Спостерігачі Євросоюзу, коментуючи підсумки виборів, заявили, що до чверті всіх бюлетенів можуть виявитися фальшивими.

Читайте також:

Італію звинуватили в підкупі талібів у Афганістані

В Афганістані масово анулюють результати голосування на президентських виборах

Звільнений американський дипломат, який не повірив у чесність афганських виборів

Карзай перемагає на виборах президента Афганістану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: