Комісія з комунікацій зобов'язала "Імеді" вибачитися за "спецрепортаж"

Національна комісія заявила, що цей "спецрепортаж" посіяв паніку по всій країні і зобов'язала "Імеді" до публікації декларації, де вона визнає факт вчинення порушення.

Грузинська Національна комісія з комунікацій зобов'язала телекомпанію "Імеді" вибачитися перед жителями республіки. Про це повідомив журналістам у понеділок керівник правового департаменту комісії Кахи Курашвілі.

Нагадаємо, ввечері 13 березня телекомпанія показала "спецрепортаж" про вторгнення російських військ до Грузії, яке нібито сталося і загибель президента Михайла Саакашвілі. Кадри спровокували паніку по всій країні. "Комісія зобов'язала телекомпанію до публікації декларації, в якій вона повинна визнати факт вчинення порушення і вибачитися перед суспільством за інсценування, яке викликало хвилювання в суспільстві", - заявив Курашвілі по закінченні надзвичайного засідання комісії.

"Крім того, вона (телекомпанія) зобов'язана в рамках механізму саморегулювання, який створено в "Імеді", розглянути скарги кожного потерпілого, а після розгляду прийняти обґрунтоване рішення і представити інформацію про всі порушення комісії", - сказав чиновник.

Напередодні Національна комісія з комунікацій заявила, що програма "Спеціальний репортаж" була сконструйована з грубим порушенням п'ятого пункту 13-й статті "Кодексу поведінки мовників".

У відповідності з цією нормою кодексу, мовник з метою уникнення введення аудиторії в оману має утримуватися від використання постановок і інсценувань в новинних і суспільно-політичних передачах або має бути дано чітке роз'яснення, що це постановка або інсценування. Крім того, повинно бути чітко вказано про кожну мовну реконструкцію документальних або реальних фактів.

Голова та члени комісії розцінили цю передачу як "помилку телекомпанії і безвідповідальне ставлення до вимог кодексу".

Читайте також:

Саакашвілі відхрестився від сюжету про своє вбивство

Родина Патаркацишвілі зажадала повернути їй контроль над "Імеді"

Саакашвілі звинуватили у замовленні "російського вторгнення"

Паніка в Грузії: ТБ повідомило про вторгнення Росії та вбивство Саакашвілі

Відео"Спецрепортаж" телекомпанії "Імеді"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: