Комітет Палати представників США визнав геноцид вірмен

Палата представників Конгресу схвалила резолюцію, якою визнають дії Османської імперії як геноцид вірменського народу.

Комітет у міжнародних справах Палати представників Конгресу США в четвер, 4 березня, схвалив резолюцію, в якій дії Османської імперії проти вірмен на початку 20-го століття визнаються геноцидом.

Прихильники документа домоглися його схвалення з перевагою лише в один голос. За резолюцію проголосували 23 конгресмена, у той час як 22 висловилися проти. Тепер резолюція буде направлена на розгляд всієї Палати представників, яка й вирішить її подальшу долю шляхом голосування. Дата проведення остаточного голосування поки не призначена.

Проти ухвалення резолюції виступала Туреччина, яка традиційно не визнає факт геноциду вірмен на початку минулого століття. Турецька сторона неодноразово попереджала США, що подібний документ віддалить один від одного не тільки Анкару і Вашингтон, але також Туреччину і Вірменію, які останнім часом намагаються відновити двосторонні відносини між країнами.

У зв'язку з невдоволенням Туреччини - найважливішого союзника США в близькосхідних питаннях - Білий дім на чолі з президентом Бараком Обамою закликав конгресменів, щоб уникнути конфлікту з Анкарою зачекати з прийняттям резолюції. Міжнародний комітет прохання адміністрації не почув.

Питання про геноцид вірмен залишається відкритим досі. Єреван наполягає, що з 1915 по 1917 роки вірменський народ піддавався цілеспрямованим утискам (аж до масового знищення) з боку влади Османської імперії. За деякими підрахунками, жертвами геноциду стали більше мільйона вірмен.

Туреччина відмовляється визнавати як свою участь в геноциді, так і сам факт його існування. За версією турецької влади, події початку 20-го століття були "вимушеним переселенням", але ніяк не знищенням вірменського народу.

Читайте також:

Туреччина пригрозила США погіршенням відносин у разі визнання геноциду вірменів

Вірменія ратифікувала угоди про створення Колективних сил ОДКБ

Акція опозиції в Єревані переросла у сутички з поліцією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: