Компанія Amazon "залізла" і почистила бібліотеки у приватних комп'ютерах

Компанія Amazon скористалася віддаленим доступом до пристроїв, щоб "вичистити" твори, які викликали нарікання з приводу порушення авторських прав.

Тиждень тому власники пристроїв для читання електронних книг Kindle виявили, що з їх бібліотек зник роман Джорджа Оруелла "1984" разом з іншими творами цього письменника. Пізніше з'ясувалося, що компанія Amazon скористалася віддаленим доступом до пристроїв, щоб "вичистити" твори, які викликали нарікання з приводу порушення авторських прав. Це викликало хвилю критики на адресу Amazon і спровокувало дискусію про право користувачів на особисте життя.

Засновник і генеральний директор інтернет-сервісу Amazon.com Джефф Безос висловив офіційні вибачення власникам електронних книг Kindle за видалення книг з їхніх пристроїв.

У заяві, опублікованій на форумі Kindle Community, говориться: "Це вибачення за те, як ми повели себе по відношенню до примірників роману "1984" та інших книг, при продажі яких були порушені авторські права. Наше "рішення" проблеми було дурним і воно різко розходиться з нашими принципами. Ми заслужили всю ту критику, яку отримали. Ми вилучили уроки з цієї хворобливої помилки для прийняття майбутніх рішень, які повинні відповідати заявленим нами завдань ".

Однак скандал не вщухає. "До тих пір, як Amazon має доступ до пристроїв користувачів, керівництво компанії буде відчувати спокусу скористатися цією можливістю", - пророкує Холмс Уілсон, менеджер компанії Free Software Foundation.

Фонд, в якому працює Уілсон, об'єднує бібліотеки, видавців, письменників та представників інтелігенції. На цьому тижні члени організації планують відправити петицію керівництву компанії Amazon з вимогою відмовитися від доступу до пристроїв для читання книг Kindles, а також повністю переглянути програмні принципи роботи популярної "читалки".

Читайте також:

Комп'ютерна мишка шкідлива для здоров'я (відео)

Спеціалісти попереджають про масштабну розсилку спама з вірусом

"Антипіратський" троян псує mp3-файли

Microsoft запускає власну пошукову систему

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: