Компанія-оператор "Фукусіми" попросила допомоги у французів

Міністр промисловості Франції не уточнив, яку допомогу запросили японці, проте назвав ситуацію на АЕС критичною.

Компанія-оператор японській АЕС "Фукусіма-1" Tokyo Electric Power (TEPCO) попросила допомоги у французів. Про це повідомив міністр промисловості Франції Ерік Бессон.

 Він також назвав ситуацію на АЕС критичною.

Яку саме допомогу запросили японці, міністр не уточнив. Проте відомо, що запит надійшов близько півтори доби тому в Комісаріат з атомної енергетики Франції і в дві французьких корпорації - Electricite de France (EDF) і Areva.

Компанії EDF і Areva допомагали TEPCO в усуненні аварії на "Фукусіма-1" і до офіційного запиту. Зокрема, вони відправили японцям спеціальних роботів, які здатні працювати на АЕС в аварійних умовах.

Як відомо, серія вибухів і пожеж сталася на атомній електростанції "Фукусіма-1" після землетрусу і цунамі, які трапилися в Японії 11 березня. Через підземні поштовхи з ладу вийшла система охолодження ядерних реакторів чотирьох енергоблоків АЕС. Почався витік радіації. За останніми даними, її рівень у морі поряд зі станцією перевищує норму в 1150 разів. Радіоактивна вода заливає другий реактор станції. Її виявили в підземному тунелі енергоблоку.

27 березня TEPCO розповсюдила дані про те, що рівень радіації у воді другого реактора перевищує норму в 10 мільйонів разів. Через кілька годин з'ясувалося, що насправді рівень перевищений в 100 тисяч разів. Причиною помилки стала неуважність співробітників станції. Уряд Японії розкритикувало TEPCO за поширення неправдивої інформації.

Читайте також:

Радіоактивна вода з "Фукусіми" почала витікати в море

На "Фукусімі" пробита оболонка реактора, ядерне паливо розплавилося

Експерти про японську "Фукусіму": збувається найгірший сценарій

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: