Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Комуналка співмірна з Києвом: у центрі Мілана блага цивілізації коштують майже як в Україні

Однак є низка невластивих нашій країні нюансів.

Комунальні платежі італійців схожі на українські – близько 4 тисяч гривень на місяць за 100 квадратних метрів. Однак є нюанси на кшталт того, що центральні приватні будинки не можуть належати одному власнику, а всі лампи, крім діодних, нелегальні, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

В одному з центральних районів Мілана в приватному будинку живе Рікардо. Він не має права одноосібно володіти великою спорудою, тому в ній мешкають вісім родин. У цьому районі відбуваються всі модні покази, тож кілька разів на рік можна непогано підзаробити на оренді житла. Коштує воно недешево. Частина Рікардо, приміром,  500 тисяч євро – це за сто квадратів та кілька соток власного садка.

ВідеоЗаощадливі італійці: чому на воді економлять, а на алкоголі - ні

Комунальні платежі італійців схожі на українські. Близько чотирьох тисяч гривень на місяць за сто квадратних метрів. Однак є нюанси. На кшталт того, що центральні приватні будинки не можуть належати одному власнику, а всі лампи, крім діодних - нелегальні. Про економію по-італійськи - далі у сюжеті.

Заощадливі італійці: чому на воді економлять, а на алкоголі - ні

Прибиральниця для Рікардо обходиться у 80 євро на місяць. Про ощадливість італійців ходять легенди, а самі вони цією рисою пишаються. "В італійських родинах у нас багато всього, що перейшло від пращурів, ось це столітня річ, приміром – ми реставруємо меблі, навіщо купувати нові?", - каже господар. Економлять навіть воду на змиваннях унітазу – спускають її не щоразу, бо так заведено. За холодну воду Рикардо на місяць платить 480 гривень.

Вікна енергоощадні, підлога з підігрівом. Усе опалення під підлогою – батарей немає. Опалює газом, ціна якого 22 гривні за кубометр. За рік набігає 500 євро. Електрика – близько 40 євро на місяць при тому, що всі лампи – економні. "У нас енергоощадні лампи. Ми не можемо вкручувати інші. Та й виробництво звичайних ламп уже зупинили, бо вони нелегальні", - розповів італієць.

Загалом, усі комунальні блага обходяться Рікардо в півтори тисячі євро (45 тисяч гривень) на рік. Це приблизно, як і 100-метрова квартира в Києві. Лишень заробітки в нього вищі за середньоукраїнські – півмільона гривень на рік.

Кореспондент ТСН Наталія Гончарова

Залиште свій коментар

Вибір редакції