Президента Молдови не змогли звільнити за "ненависть до радянських окупантів"

Парламент Молдови відмовився розглядати питання про відставку в.о. глави республіки Міхая Гімпу, який видав скандальний указ про День радянської окупації.

Правляча більшість у молдавському парламенті відмовилася відправити у відставку спікера, в.о. президента республіки Міхая Гімпу.

Відставки Гімпу домагалася опозиційна партія комуністів після того, як він видав указ про оголошення 28 червня Днем радянської окупації. "Кожен день перебування Гімпу при владі наближає Молдову до повної безвиході", - заявив лідер комуністів, екс-президент Молдови Володимир Воронін.

Водночас правляча коаліція - "Альянс за європейську інтеграцію" - відмовилася включити до порядку денного питання про відставку тимчасового президента. Комуністи та група депутатів "Єдина Молдова" у відповідь на це залишили зал засідань.

Комуністи наполягали на імпічменті Гімпу, пояснюючи це тим, що він як в.о. президента Молдови "перетворює весь народ молдавської держави на заручника небезпечних експромтів, найтяжчих експериментів, які загрожують остаточно дестабілізувати політичну обстановку".

Хоча коаліція не підтримала в цьому випадку комуністів, але депутати більшості раніше вирішили скасувати скандальний указ Гімпу про День радянської окупації.

Нагадаємо, Гімпу ввів нову пам'ятну дату в Молдові 24 червня. Рішення президента викликала резонанс у молдовському суспільстві.

28 червня 1940 радянські війська увійшли в Бессарабію. На думку Гімпу, з цього дня почалися всі трагедії молдавського народу. Вранці 28 червня в Кишиневі було встановлено меморіальний камінь. Згодом на місці каменя з'явиться пам'ятник жертвам радянської окупації.

Читайте також:

Президент Молдови відмовився скасовувати День радянської окупації

У Молдові скасували щойно введений День радянської окупації

МЗС РФ розкритикувало заснування Дня радянської окупації у Молдові

У Молдові відзначатимуть День радянської окупації

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: