Комуністи Китаю вимагають стратити учасників етнічних сутичок

Компартія Китаю вимагає покарати тих, хто розпалив міжетнічну ворожнечу в Урумчі. Бунтівники, які били один одного на вулицях, можуть бути страчені.

Влада Китаю заявляє, що бунтівників з північно-західного китайського міста Урумчі чекає суворе покарання. Місцеве відділення комуністичної партії має намір домагатися страти для тих, хто вдавався до "жорстоких заходів" і вбивав людей на вулиці.

В результаті зіткнень мусульман-уйгурів з представниками титульної нації Китаю - ханьцями - загинули, за офіційними даними, 156 людей. За деякою інформацією, кількість жертв складає 840 людей. Більше тисячі поранено.

Як повідомлялося, 5 липня на вулиці Урумчі вийшло близько тисячі уйгурів. Вони нападали на ханьців, палили автомобілі, громили магазини. Безлади поновилися 7 липня, коли ханьці стали громити уйгурські райони. Мешканці Урумчі озброювалися палицями, залізними лозинами, каменями. Поліція використовувала проти них сльозоточивий газ. Було арештовано близько 1,4 тис. людей.

8 липня у неспокійне місто були введені війська. На даний час по вулицям Урумчі пересуваються броньовані машини і вантажівки, в них знаходяться тисячі військовослужбовців. Пропагується етнічна єдність.

В Урумчі живе близько 1,5 млн ханьців і близько 250 тис. тюркоязичних уйгурів. Це місто - столиця Сіньцзян-Уйгурського автономного району в західній китайській провінції Сіньцзянь, де мешкає значна кількість уйгурів. Окремі акції пройшли в інших регіонах району. Всього в Китаї проживає 9 млн уйгурів.

Серед уйгурських націоналістів поширена ідея відділення від Китаю і створення власної мусульманської держави. Китайська влада звинувачує в організації хвилювань неурядову організацію Всесвітній конгрес уйгурів, штаб-квартира якого знаходиться в Мюнхені.

Читайте також:

На вулиці китайського міста Урумчі введені війська

Лідер КНР відмовився від участі у саміті G8 через етнічні зіткнення в країні

Всесвітній конгрес уйгурів нарахував 840 загиблих в сутичках в Китаї

Натовпи уйгурів та китайців б'ються ножами та палицями

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: