Комуністи одержали дві третини голосів в парламенті Молдови

62 мандати зі 101, які отримала за результатами парламентських виборів Комуністична партія, достатньо для самостійного обрання ними президента.

Партія комуністів Молдові, яку очолює президент країни Володимир Воронін, за підсумками підрахунку Центрвиборчкомом 100% бюлетенів упевнено перемогла на парламентських виборах.

Вибори, після яких нові депутати повинні обрати нового главу держави, відбулися у Молдові 5 квітня. На 101 місце до парламенту претендували 17 політичних партій і незалежних кандидатів. Для проходження до парламенту партіям необхідно було набрати не менше 6% голосів, для незалежних кандидатів - 3%.

"Комуністи набрали 49,91% голосів виборців, Ліберальна партія - 12,91%, Ліберально-демократична - 12,23% і альянс "Наша Молдова" - 9,88%", - сказав секретар ЦВК Юрій Чокан.
Решта 13 партій, які брали участь у виборах, поки не можуть подолати шестивідсотковий бар'єр.

Комуністи одержують 62-63 мандати з 101 в парламенті. У такому разі вони можуть самостійно, не входячи ні в які коаліції, обрати президента - для цього необхідно дві третини голосів, тобто 61 мандат, а також сформувати уряд і органи влади.

Воронін, чиї президентські повноваження закінчуються вже в квітні, заявив напередодні, що в майбутньому планує працювати в новому парламенті країни.

Читайте також:

Яценюк розповів, на кого ставитиме Москва на виборах

Президента Словаччини переобрали на другий термін

Янукович пропонує повести вибори раніше 25 жовтня

В НУ-НС сподіваються, що Ющенко не балатуватиметься у президенти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: