Комуністи вимагають прибрати з гімну Росії слово "Бог"

У РПЦ заявили, що такими діями можна виключити "з центру уваги росіян те, що Бог оберігає нашу країну і має над нею свій промисел".

Депутат від КПРФ Борис Кашин вніс до Держдуми законопроект, згідно з яким з тексту державного гімну РФ пропонується прибрати слово "Бог".

Кашин нагадав, що за Конституцією Росія - світська держава, і в країні жодна релігія не може встановлюватися в якості державної чи обов'язкової. За словами депутата, багато громадян не сповідують жодної релігії взагалі і вважають себе атеїстами, тому слова гімну "зберігається Богом рідна земля" входять у протиріччя з їх світоглядом.

Кашин запропонував замінити слово "Богом" в цьому рядку словом "нами". Тоді другий куплет гімну буде закінчуватися словами "Одна ти на світі! Одна ти така / / зберігається нами рідна земля!".

Проти пропозиції депутата-комуніста вже виступили в РПЦ. Керівник служби комунікації синодального відділу зовнішніх церковних зв'язків Георгій Завершінскій заявив, що, виступаючи проти присутності слова "Бог" у тексті гімну, Кашин виключає "з центру уваги росіян те, що Бог оберігає нашу країну і має над нею свій промисел".

Прибрати слово "Бог" з державного гімну намагалися і раніше; зокрема, з такою ініціативою виступав керівник атеїстичного суспільства Москви Олександр Ніконов.

Текст гімну Росії написав Сергій Михалков, який брав також участь у створенні двох версій гімну СРСР. Закон, який стверджує гімн Росії зі словами Міхалкова, був підписаний президентом країни в 2001 році.

Читайте також:

Уряд затвердив проект Великого герба України

Херсонська облрада затвердила гімн області

Влада Кіровоградщини змінила тризуб на серп і молот

За наругу над українськими символами будуть саджати на 3 роки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: