Концерн російського олігарха Дерипаски може зупинити заводи через санкції - ЗМІ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Це може відбутися у вересні-жовтні.

Російський концерн "Русал" олігарха Олега Дерипаски може зупинити кілька заводів через санкції, які ввели проти компанії Сполучені Штати Америки.

Про це повідомляє російське державне інформаційне агентство ТАСС з посиланням на джерела в галузі.

Співрозмовник, близький до "Русалу", сказав, що якщо санкції найближчим часом не знімуть, то концерн змушений буде зупинити не лише виробництво "Надвоїцького алюмінієвого заводу", яке випускало продукцію лише для США і тепер стало незатребуваним, але і потужності заводів, які виробляють продукцію для інших зарубіжних ринків.

"Якщо санкції не будуть зняті найближчим часом, то контракти закінчаться, і з 1 жовтня вся продукція компанії, призначена для зарубіжних споживачів, знову піде на склад, при тому, що там досі залишається частина нереалізованого в квітні алюмінію", - підсумувало джерело.

Співробітник одного з підприємств "Русала" з виробництва алюмінію підтвердив цю інформацію. "У цій ситуації виробництво сплавів та продукції з доданою вартістю для зарубіжних споживачів може бути зупинено вже з вересня", - сказав він.

Варто зазначити, що до введення санкцій близько 80% продукції концерну "Русал" йшло на експорт. Компанія була другим за величиною виробником алюмінію в світі.

Нагадаємо, "Русал" потрапив під введені на початку квітня санкції США. Вони передбачають блокування активів та заборону на будь-який бізнес із санкційними російськими компаніями для американських громадян, включаючи всі операції з борговими та пайовими інструментами. Мінфін США дав місяць на продаж акцій і боргових інструментів "Русала" - обмеження на операції набирає чинності 7 травня. Американським громадянам також дали два місяці на завершення чинних контрактів і припинення взаємодії з компаніями, які потрапили під санкції.

Глава Російського союзу промисловців і підприємців Олександр Шохін раніше назвав одним з можливих варіант тимчасової націоналізації компаній, що потрапили під нові санкції США, в тому числі "Русала". Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков назвав тимчасову націоналізацію однієї з експертних рекомендацій і заявив, що готових сценаріїв щодо підтримки компанії поки немає.

Глава Мінпромторгу Росії Денис Мантуров повідомив, що "Русал" звертався до міністерства з пропозиціями щодо підтримки алюмінієвої галузі в частині переробки первинної сировини.

Через санкції США Дерипасці довелось повернути літаки з лізінгу. Повернення літаків свідчить про те, наскільки сильно санкції вплинули на бізнес Дерипаски. Йдеться про літаки Gulfstream G550. Два з них тепер продаються по 29,95 мільйонів доларів США кожен.

ВідеоСША запроваджують нові санкції проти Росії

Зробили це через отруєння російського екс-шпигуна Сергія Скрипаля та його доньки у Великій Британії. Санкції почнуть діяти за два тижні, вони обмежать постачання до Росії тих американських товарів, що можна використовувати і з військовою метою.

США запроваджують нові санкції проти Росії

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції