Кондоліза Райс особисто віддавала накази про використання тортур

Сенатський комітет у справах розвідки має докази того, що колишній держсекретар віддавала усні санкції щодо використання тортур ЦРУ.

Кондоліза Райс особисто схвалила використовування слідчими ЦРУ жорстоких методів допиту. У липні 2002 року, під час свого перебування радником президента з національної безпеки, Райс дала усну санкцію на застосування так званих "тортур водою" до терориста Абу Зубайде.

Інформацію про усну санкцію Райс опублікував в середу сенатський комітет у справах розвідки. Сенатори представили детальну хронологію того, як жорстокі методи допиту обговорювалися і санкціонувалися в адміністрації Джорджа Буша. "Тортури водою", про які йде мова, являють собою часткове втоплення людини: її фіксують на ласкій поверхні і ллють на обличчя воду.

Санкція, дана радником з національної безпеки, - це найбільш ранній випадок, коли колишня влада схвалила "тортури водою". У вересні Райс надала Сенату письмові свідчення про роль адміністрації Буша в жорсткій практиці ЦРУ, але згідно новим даним її власна роль в ухваленні рішень була значно більшою.

Методи ЦРУ, які критики вважають незаконними і називають тортурами, в даний час активно обговорюються в США. На минулому тижні адміністрація Барака Обами опублікувала меморандуми ЦРУ, що санкціонують спірну практику, а 21 квітня була опублікована доповідь сенатського комітету у справах збройних сил про застосування тортур ЦРУ і військовими.

Представники Демократичної партії та правозахисного руху добиваються розслідування контртерористичної політики Буша й покарання тих, хто винен в правопорушеннях. Обама не схвалював ідею масштабного розслідування, проте 21 квітня заявив, що не виключає можливість його початку.

Читайте також:

В Туреччині заарештували терориста, який намагався вбити Барака Обаму

США закривають секретні в'язниці за кордоном

США готові до діалогу з Іраном щодо його ядерної програми

Іспанія буде судити міністрів Буша за тортури

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: