Конференція ОБСЄ почалася з протесту

США висловили протест проти заборони участі в конференції організації "Товариство російсько-чеченської дружби".

Саміт ОБСЄ (Фото: Wikipedia)
До протесту американців долучилися Велика Британія та Канада. (Фото: Wikipedia)
З протесту американської делегації в ОБСЄ в четвер відкрилася міжнародна конференція з проблем жертв тероризму.

”Сполучені Штати сьогодні вранці дізналися, що загальновизнана неурядова організація "Товариство російсько-чеченської дружби" не дістала можливості реєструватися і брати участь в сьогоднішній конференції", - сказав американський представник Крис Сибіла.

За його словами, американська делегація "обурена та глибоко розчарована" цим рішенням іспанського головування. "Ми висловлюємо формальний протест", - наголосив він.

Позицію США з цього питання також підтримали Канада й Велика Британія.

Міжрегіональну громадську організацію "Товариство російсько-чеченської дружби" було створено в Нижньому Новгороді в червні 2000 року. Вона була однією з найактивніших організацій на території Нижегородської області, діяльність якої фінансувалася з-поза меж Росії, повідомляє агенція "РИА Новости”. Рішенням Нижегородського обласного суду 2006 року "Товариство російсько-чеченської дружби" було ліквідовано. Верховний Суд Російської Федерації залишив це рішення без зміни. За деякою інформацією, зараз ця організація базується в Фінляндії.

У конференції ОБСЄ беруть участь близько 200 людей, що представляють національні судові органи, прокуратуру, організації постраждалих від тероризму. Ці організації представляють 56 країн-членів ОБСЄ, зокрема й Росію. Головна тема форуму - як реально допомогти жертвам тероризму.

Учасники конференції обміняються думками про взаємодію влади та неурядових організацій у справі надання підтримки жертвам тероризму, окреслять шляхи вдосконалення наявних програм, обговорять роль громадянського суспільства в цій справі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: