Конференція з Близького Сходу буде

Близькосхідний "квартет" посередників схвалив ідею проведення міжнародної конференції з урегулювання на Близькому Сході.

Близькосхідний "квартет" посередників схвалив ідею проведення міжнародної конференції з урегулювання на Близькому Сході, висунуту в липні президентом США Джорджем Бушем, йдеться в спільному комюніке, ухваленому за підсумками засідання в штаб-квартирі ООН.

"Міжнародна зустріч з Близького Сходу повинна затвердити принцип урегулювання проблеми через створення двох держав на принципі відмови від насильства", - йдеться в ухваленому документі.

"Квартет" розраховує, що всі сторони продемонструють готовність до діалогу заради досягнення стабільного врегулювання на Близькому Сході. До "квартету" посередників входять США, Росія, ЄС і ООН.

Мирна конференція з Близькому Сходу має пройти у Вашингтоні в листопаді нинішнього року під головуванням Кондолізи Райс. За пропозицією Буша, на конференції офіційні представники Ізраїлю, Палестини й низки країн регіону повинні обговорити проблеми, що перешкоджають відновленню мирних переговорів і створенню палестинської держави.

"Квартет" також продовжив мандат Тимчасової комісії з надання допомоги палестинцям до 31 грудня 2007 року, висловивши сподівання, що за цей час вдасться створити надійний механізм надання міжнародної допомоги владі Палестинської автономії. 

"Четвірка" посередників висловила стурбованість погіршенням становища в Газі та спробами уряду ХАМАС обмежити свободу слова. Вона також закликала всі країни виконати свої зобов'язання з фінансування програми допомоги Палестині.

Спецпосланник "квартету" посередників близькосхідного врегулювання Тоні Блер наголосив, що ідея створення незалежної палестинської держави може набути реальних обрисів уже до кінця цього року.

"Наша мета - до кінця року підійти до розуміння того, як може виглядати Палестинська держава. Мета амбітна, але досяжна, якщо ми зосередимо на цьому свої зусилля", - сказав Блер на прес-конференції в штаб-квартирі ООН за підсумками міністерської зустрічі "квартету".

Він зауважив, що міжнародне співтовариство має окреслити народові Палестини "політичні горизонти", що сприятиме більшій готовності до політичних поступок.

"У будь-якому разі вимоги "дорожньої карти" зберігаються й залишаються у силі. Сторони мають їх виконати", - наголосив Блер. "Дорожня карта", зокрема, вимагає від палестинської сторони визнання права на існування держави Ізраїль і відмови від насильницьких дій.

У міжнародній зустрічі братимуть участь Сирія та Саудівська Аравія як члени Арабського комітету.

"Але ми не приховуємо своєї позиції про те, що сирійський режим має змінити свою поведінку", - сказала держсекретар США Кондоліза Райс. За її словами, Сполучені Штати стурбовані "небезпечною діяльністю" в регіоні, а також "залякуванням" ліванського народу з метою стримати там розвиток демократичних конституційних процесів.

Тим часом, палестинський рух ХАМАС вважає, що міжнародна конференція з близькосхідного врегулювання, запропонована президентом США, в нинішніх умовах неминуче закінчиться провалом.

"Те, що конференція закінчиться провалом, очевидно всім. Це примушує голову Палестинської національної автономії (ПНА) Махмуда Аббаса й Ізраїль наперед шукати непереконливі виправдання своїй майбутній невдачі. Жодні конференції не допоможуть нам звільнити східний Єрусалим, не наблизять години звільнення ув'язнених в ізраїльських в'язницях і повернення біженців на Батьківщину", - йдеться в заяві руху, поширеній 17 вересня.

У документі наголошено, що в боротьбі за свої права у палестинського народу є тільки "дві зброї" - опір і національна єдність. Рух ФАТХ і його лідер Махмуд Аббас повинні зрозуміти, що без відновлення національної єдності на палестинських територіях, будь-які переговори з Ізраїлем приведуть лише до погіршення ситуації, вважає ХАМАС.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: