Конфлікт на киргизько-таджицькому кордоні: країни домовилися про припинення вогню

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Конфлікт на киргизько-таджицькому кордоні: країни домовилися про припинення вогню

Сторони домовилися про спільне патрулювання та моніторинг обстановки в прикордонній зоні.

Таджикистан і Киргизстан домовилися про припинення вогню з 17:00 і відведення військ в місця колишньої дислокації.

Про це заявили в МЗС Киргизстану після зустрічі його глави Руслана Казакбаєва з таджицьким колегою Сіроджіддіном Мухріддіном.

Країни домовилися про спільне патрулювання та моніторинг обстановки в прикордонній зоні. Сторони погодилися посилити спільну інформаційно-роз'яснювальну роботу з населенням на рівні місцевих самоврядувань.

Казакбаєв і Мухріддін закликали не піддаватися провокаціям окремих деструктивних сил.

У свою чергу, прем'єри Таджикистану і Киргизстану підтвердили, що конфлікт на кордоні потрібно вирішувати шляхом переговорів.

Як повідомляє "Sputnik Таджикистан", Душанбе заявляє, що ситуація на кордоні перейшла в політико-дипломатичне русло.

Таджицька сторона запевняє, що повністю дотримується режиму припинення вогню в зоні конфлікту. Також там підтвердили інформацію, що з'явилася раніше, що найближчим часом в Ісфаре відбудуться переговори між главами МВС двох країн.

Нагадаємо, що на кордоні Киргизстану та Таджикистану сталася перестрілка, є 1 загиблий і 17 поранених. Конфлікт виник біля пункту з розподілу води "Головний".

Пізніше в киргизькому МОЗ повідомили, що на кордоні з Таджикистаном кількість поранених жителів Киргизстану зросла до 26, двоє загинули.

Згодом стало відомо, що загалом було поранено 45 громадян Киргизстану, 1 людина загинула. Зі сторони Таджикистану 31 людина постраждала, отримавши поранення різного ступеня тяжкості. Троє громадян Таджикистану загинули на кордоні.

Підписуйтесь на наші канали в Telegram і Viber.

Наступна публікація