Конфлікт в Нагірному Карабасі: про що домовилися Вірменія та Азербайджан

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Конфлікт в Нагірному Карабасі: про що домовилися Вірменія та Азербайджан

Associated Press

Азербайджан і Вірменія вирішили проблеми транспортного сполучення.

Сьогодні, 11 січня, у Москві відбулася зустріч між президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим і прем'єр-міністром Вірменії Ніколом Пашиняном. На ній також був присутній президент Росії Володимир Путін. Переговори тривали близько 4 годин.

Про це повідомляє повідомляє news.am.

Сторони підписали заяву про розвиток інфраструктурних проєктів у Нагірному Карабасі. Буде створено робочу групу, яку очолять віцепрем'єри трьох урядів — Азербайджану, Вірменії та Росії. До 30 січня проведуть перше засідання цієї групи.

Ільхам Алієв пообіцяв, що через територію Азербайджану Вірменія матиме залізничне сполучення з Росією.

У свою чергу Баку отримає через територію Вірменії сполучення з Нахічеванською АР (ексклав Азербайджану. — Ред.) і Туреччиною.

Робоча група до 1 березня має подати перелік заходів, які передбачають відновлення та спорудження нових об'єктів транспортної інфраструктури, необхідних для організації цих сполучень.

"Нагірно-Карабаський конфлікт залишився в минулому, і ми повинні думати про майбутнє, як жити разом, по сусідству, як прагнути до того, щоб домогтися розблокування транспортних артерій і в майбутньому зміцнювати регіональну стабільність і безпеку", — підсумував Алієв.

Своєю чергою Нікол Пашинян повідомив, що на переговорах не вдалося вирішити питання військовополонених.

За його словами, конфлікт в Карабаху поки що не врегульовано

"Нам вдалося в цілому забезпечити режим припинення вогню, але ще залишається дуже багато питань, які повинні вирішуватися. Одне з цих питань — статус Нагірного Карабаху. Звичайно ж, Вірменія готова продовжувати переговори у межах співголовування Мінської групи ОБСЄ", — запевнив прем'єр.

Нагадаємо, бойові дії між Азербайджаном і Вірменією в Нагірному Карабасі поновилися 27 вересня.

9 листопада було ухвалено угоду між Азербайджаном, Вірменією і Росією про припинення війни з 10 листопада. У Нагірному Карабасі було розгорнуто російський миротворчий контингент.

Через поразку у війні за Нагірний Карабах у Вірменії вимагають відставки прем'єр-міністра

Через поразку у війні за Нагірний Карабах у Вірменії вимагають відставки прем'єр-міністра
Наступна публікація