Конфліктував з профспілками й був невдоволений податками. Чому та від кого ще йшов Ryanair

Ryanair часто звинувачували у спробах диктувати власну політику та укладенні неправомірних контрактів з працівниками.

В Україну вдруге після перериву домовленостей заходить ірландська авіакомпанія Ryanair. На прес-конференції, яка відбулась сьогодні, 23 березня, було оголошено маршрути лоукосту з аеропортів Києва та Львова. Зокрема, повідомляється, що Ryanair зі столиці буде курсувати такими напрямками:

Київ- Барселона

Київ - Братислава

Київ - Гданськ 

Київ - Краків

Київ - Лондон (Станстед)

Київ - Вільнюс

Київ - Вроцлав

Київ - Познань

Київ - Стокгольм (Скавста)

Київ - Варшава (Модлін).

Зі львівського аеропорту можна буде полетіти такими маршрутами:

Львів - Дюссельдорф (Веце).

Львів – Краків

Львів - Лондон (Станстед)

Львів – Меммінген

Львів - Варшава (Модлін)

Утім це вже не вперше, коли Ryanair переривав домовленості про прихід до країни. Схожі історії повторювалися у низці європейських міст. Часто Ryanair звинувачували у спробах диктувати власну політику та укладенні контрактів з працівниками, що суперечило законодавству тієї країни, де вони перебували. Також лоукостер виходив з країн через підвищення податку на перевезення пасажирів.

Наприклад, 2008 року компанія закрила авіабазу у Валенсії через незгоду з місцевою владою щодо розподілу маркетингових фондів.

2010 року лоукостер закрив базу в Марселі через конфлікт із французьким урядом. Французькі прокурори відмовилися закрити справу проти Ryanair щодо найму працівників за ірландськими контрактами. Скаргу проти авіалінії подали профспілки. Вони заявили, що працівники, які проживають у Франції, повинні бути оформлені за французькими контрактами.

ВідеоАвіакомпанія Ryanair не вийде на ринок України

2012 року компанія вийшла з Единбурга та змінила 5 своїх маршрутів після того, як аеропорт, у якому розташовувалися авіалінії, відмовився знизити плату, яку брав з авіакомпанії.

2015 року лоукостер погрожував про вихід із Данії також через суперечку з профспілками. Ті, своєю чергою, стверджували, що екіпаж Ryanair заробляє менше половини заробітної плати конкурентів місцевих недорогих авіакомпаній. Через суд Данія отримала рішення, яке дозволило блокувати авіалінії, доки компанія не укладе колективний договір з персоналом. Так, Ryanair переніс свою базу літаків до литовського Каунасу, утім лоукостер продовжує літати до Копенгагена.

2016 року компанія закрила базу в Осло після того, як Норвегія ввела нові податки на авіаперевезення пасажирів. Прем'єр-міністр Норвегії звинуватив ірландську бюджетну авіакомпанію в спробі "диктувати" політику. За новими законами, компанія мала платити до 7,5 євро за пасажирів, що залишають скандинавську країну.

ВідеоДо чого призведе таємна угода між Міністерством інфраструктури і Ryanair

Схожа ситуація сталася того ж 2016 року з компанією в Італії. Ryanair закрив операційні бази в Альгеро та Пескарі внаслідок збільшення податкових відрахувань на пасажирські перевезення на 40%. Так, податок збільшився від 6,5 євро до 9. Він був змінений, щоб допомогти субсидувати звільнення у колишньому флагманському перевізнику Alitalia.

Низку конфліктів ірландський авіаперевізник мав і у британських містах.

Нагадаємо, ірландський лоукостер Ryanair оголосив про відкриття рейсів зі Львова до Кракова, Будапешта, Берліна, Вроцлава, Меммінгена, Лондона та Ейндховена 15 березня. Із Києва авіакомпанія мала літати до Лондона, Манчестера, Стокгольма і Ейндховена. Польоти мали розпочатися у вересні 2017 року. Тепер Wizz Air пропонує знижки усім тим, хто придбав квиток на авіалінії Ryanair.

Ryanair з України
ТСН.ua

Залиште свій коментар