Конгрес дав Обамі два тижні, щоб з’ясувати мету військової операції в Лівії

Конгрес не бачить достатніх причин для залучення США у військову операцію в Лівії і вимагає від Білого дому в двотижневий термін оголосити її цілі та вартість.

Палата представників конгресу прийняла резолюцію, що критикує президента Барака Обаму за відсутність достатніх причин для залучення США у військову операцію в Лівії і яка вимагає від Білого дому в двотижневий термін оголосити її цілі та вартість.

За резолюцію проголосували 268 конгресменів (223 республіканця і 45 демократів), проти - 145.

Білий дім розкритикував прийнятий палатою представників документ. "У нашому уявленні, президент діє у відповідності з чинним законодавством", - заявив представник прес-служби адміністрації Обами Джош Ірнест.

Критики Обами в конгресі вважають, що перед початком операції в Лівії президент повинен був проконсультуватися із законодавчим органом країни.

У Білому домі заявляють, що активна фаза залучення армії США в дії проти сил Каддафі тривала всього лише кілька днів; зараз же операцією керує НАТО.

За іншу, більш жорстку резолюцію, запропоновану демократом Денісом Кусинічим, однопартійцем Обами, яка передбачала негайне припинення американської участі в операції проти Каддафі проголосували всього 148 конгресменів. Таким чином, вона була відхилена.

Незадоволені залученням США у військові дії в Лівії також вказують, що цілі операції проти Каддафі не ясні. З одного боку, Обама стверджував, що "Каддафі має піти", з іншої строни, він же, за словами критиків, говорив про те, що повалення Каддафі не є метою дій антилівійської коаліції.

Нагадаємо, військова операція проти режиму Каддафі триває з 19 березня.

Читайте також:

Обама пообіцяв придушити режим Каддафі

Обама: час світового лідерства США та Великобританії ще не минув

Обама має намір продовжити воювати з Лівією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: