Конгрес нагородить Далай-ламу

Китай протестує проти наміру конгресу США вручити нагороду Далай-ламі.

Далай-лама (Фото: lhasa.ru)
Духовний глава буддистів Тибету Далай-лама (Фото: lhasa.ru)
Китайський уряд зробив представлення американській стороні у зв'язку з наміром американського Конгресу нагородити духовного главу буддистів Тибету Далай-ламу Тендзіна Г'ятцо вищою державною нагородою США - Золотою медаллю Конгресу, заявив у четвер офіційний представник МЗС КНР Лю Цзяньчао.

"Китай виступає рішуче проти нагородження Далай-лами конгресом США," - сказав Лю Цзяньчао на регулярному брифінгу в МЗС Китаю.

За його словами, Китай уже зробив американській стороні "серйозне представлення", в якому наголошується, що подібні дії є "грубим втручанням у внутрішні справи Китаю". Дипломат повторив відому позицію Китаю, що Тибет є невід'ємною частиною території Китаю, а діяльність Далай-лами спрямована на розкол країни.

Церемонія нагородження Далай-лами, відповідно до спеціального рішення конгресу США, відбудеться 17 жовтня в центральній ротонді Капітолію у присутності президента США, членів американського уряду та керівників сенату й палати представників американського конгресу.

Раніше у Вашингтоні була розповсюджена заява спікера палати представників США, демократки Ненсі Пелосі, в якій ішлося, що для мільйонів людей у всьому світі Його Святейшество Далай-лама є джерелом духовного притулку, а також зв'язку зі внутрішнім світом і гармонією. Пелосі також відзначила, що Далай-лама "використовує своє становище для просування мудрості, співчуття й ненасильства як рішення не тільки по Тибету, але і для всіх інших світових конфліктів".

Золота медаль конгресу США з 1776 року присуджується спеціальним рішенням палати представників і сенату США, що вимагає більшості в дві третини голосів в обох палатах.

У минулому цією медаллю були нагороджені, зокрема, Джордж Вашингтон, Уїнстон Черчилль, Нельсон Мандела, Мати Тереза, Папа Римський Іоанн Павло Другий, Тоні Блер та інші відомі фігури.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: