Конгрес не хоче війни з Іраном

Конгрес хоче заборонити адміністрації Буша використовувати бюджетні кошти для військових дій, зокрема, проти Ірану.

До палати представників конгресу США знов внесений законопроект, що забороняє адміністрації без санкції конгресу використовувати бюджетні кошти для військових дій, зокрема повітряних операцій, проти Ірану. Про це повідомляють в секретаріаті палати.

Законопроект під назвою "Заборона на використання засобів для військових операцій в Ірані" поступив для подальшого розгляду відразу в два профільні комітети - у справах озброєних сил і по закордонних справах.

"Ніякі засоби, виділені яким-небудь законом, включаючи будь-який закон, прийнятий після вступу в силу цього акту, не можуть бути направлені або витрачені на військові операції або дії на території або над територією Ірану або в територіальних водах Ірану без спеціального дозволу з боку конгресу", - йдеться в тексті законопроекту. 

Буш приїде в Україну
Архів
Це вже четверта спроба демократів зв'язати руки Джорджу Бушу в його політиці щодо Ірану.
У документі міститься обмовка, згідно якої заборона на використання бюджетних коштів може бути відмінена в чотирьох випадках: якщо військові операції проводяться США "для віддзеркалення нападу з території Ірану", якщо військові дії викликані необхідністю "запобігти неминучому нападу з території Ірану", якщо військова операція вимагає від американських військ переслідувати сили супротивника, що йдуть на територію Ірану, а також у разі проведення "військових операцій або дій, пов'язаних з розвідкою або діями розвідувального характеру з боку уряду США".

У цих чотирьох виняткових випадках законопроект вимагає, щоб президент США протягом 24 годин після ухваленого ним рішення про використання бюджетних коштів подав у конгрес "доповідь про таке рішення, включаючи обґрунтування рішення". Аналогічний законопроект внесений також до сенату США.

Це вже четверта спроба демократів зв'язати руки Джорджу Бушу в його політиці щодо Ірану. Буш неодноразово підкреслював, що виступає за дипломатичне рішення іранської ядерної проблеми, зокрема по лінії СБ ООН, але при цьому завжди заявляв, що зі столу президента США не знімається жоден з варіантів можливих дій, в тому числі і силовий.

Попередні спроби демократів провести через конгрес заборону на проведення військової акції проти Ірану у формі окремих резолюцій або уточнюючих поправок до бюджетних законопроектів поки що не набрали необхідного числа голосів або були затримані по процедурних причинах.

Білий дім виступає проти подібних обмежень, заявляючи, що своїми діями конгрес втручається в повноваження президента як головнокомандуючого збройними силами США. Супротивники силового рішення іранської проблеми у відповідь заявляють, що, за конституцією США, правом оголошувати війну іншій державі володіє тільки американський конгрес.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: