Конгрес США послабив блокаду Куби

Нижня палата Конгресу США схвалила законопроект, що послаблює півстолітню блокаду Куби. Законопроект відміняє заборони на поїздки на Кубу, введені в 2004 році.

Законопроект, що послаблює санкцій щодо Куби, схвалений в середу палатою представників Конгресу США. Законопроект по суті відміняє заборони на поїздки на Кубу, введені в 2004 році попередньою адміністрацією Джорджа Буша.

Відповідно до правил, що посилили режим торгово- економічної блокади Гавани, який діє з 1962 року, американцям кубинського походження дозволялося їздити на острів раз в три роки на термін, що не перевищує 14 днів. При цьому їм дозволялося витрачати там не більше 50 доларів на добу.

Тепер пропонується дозволити громадянам США їздити на Кубу раз на рік на необмежений період і витрачати там до 170 доларів в день. Одночасно планується розповсюдити ці правила осіб, що мають на Кубі не лише найближчих, але і далеких родичів.

Крім того, законопроект усуває створені колишнім американським урядом в 2005 році перешкоди, що ускладнили процес закупівель Кубою в Сполучених Штатах продовольства і медикаментів. Запропонований законопроект у вигляді, що існує на сьогоднішній день, відміняє далеко не всі торгівельні обмеження, проте нове керівництво Білого дому висловлює на цю тему помітно ліберальніше за попередню республіканську адміністрацію.

Тепер законопроект повинен минути голосування в п'ятницю у верхній палаті Конгресу - Сенаті, де, на думку експертів, він може натрапити на протидію республіканців.

Читайте також:
Росія надавала Кубі кредитів на 300 мільйонів доларів

Кастро вимагає повернути Гуантанамо

Обама запропонував вже третього міністра торгівлі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: