Конгрес США відмовився фінансувати поставки зброї повстанцям у Лівії

Конгресмени США відмовили адміністрації у можливості фінансувати поставки зброї та спорядження лівійським повстанцям.

Палата представників конгресу США в четвер, 7 липня, відмовила адміністрації у можливості фінансувати поставки зброї та спорядження лівійським повстанцям, а також витрачати гроші на їхнє навчання.

Разом з тим, палата знову відхилила резолюцію про повне припинення фінансування участі США в операції НАТО біля берегів Лівії.

Таким чином палата представників вже другий раз вказує Білому дому на те, що Барак Обама здійснив політичну помилку, не порадившись з конгресменами при відправці американських військ до Лівії у лютому.

Разом з тим конгресмени не виступають проти участі США в конфлікті. Два тижні тому палата представників відхилила резолюцію, яка схвалює рішення президента по Лівії, однак, разом з тим, відмовилася заборонити фінансування операції.

У Конгресі висловили думку, що США не можуть надавати допомогу повстанцям, так як вони не є офіційною структурою.

Разом з тим, повноваженнями з санкціонування або заборони цієї зарубіжної операції володіє американський сенат. Як очікується, сенатори затвердять рішення президента про направлення військ до Лівії.

Міжнародний комітет сенату конгресу США 29 червня схвалив резолюцію, що санкціонує участь американських збройних сил в міжнародній операції. Ця резолюція передбачає санкцію на застосування військ США в Лівії строком на один рік.

СБ ООН 17 березня прийняв резолюцію, що передбачає введення безпольотної зони над Лівією і відкриває можливість іноземного військового втручання в ситуацію в країні. В операції коаліційних сил, що розпочалася 19 березня, беруть участь, зокрема, Великобританія, Франція, США, Канада, Бельгія, Італія, Іспанія, Данія, Норвегія.

Мандат на операцію закінчувався в кінці червня, але 1 червня НАТО продовжило операцію на 90 днів - до кінця вересня.

Читайте також:

Після падіння режиму Каддафі НАТО віддасть Лівію ООН

Обама вирішив продовжувати операцію в Лівії незважаючи на поради

Американський сенат дозволив Обамі ще рік воювати в Лівії

Берлусконі виступив проти військової операції в Лівії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: