Конгрес США виводить війська з Іраку

Палата представників Конгресу США проголосувала за виведення американських військ з Іраку до 1 квітня 2008 року.

Джордж Буш
Архів
Напередодні голосування Дж.Буш попередив, що використає право вето. (Фото: spiegel.de)
Палата представників Конгресу США проголосувала за виведення американських військ з Іраку до 1 квітня 2008 року. За цей законопроект проголосували 223 члени палати, де більшість місць належать представникам Демократичної партії, 201 висловився проти. Палата представників Конгресу США проігнорувала попередження президента Джорджа Буша про використання ним права вето.

Міністр оборони США зобов'язаний почати скорочення чисельності озброєних сил США в Іраку не пізніше, ніж через 120 днів після дати ухвалення цього акту, і зобов'язаний завершити скорочення і перехід до обмеженої присутності озброєних сил США в Іраку не пізніше за 1 квітня 2008 року, йдеться в тексті документа.

Американські війська в Іраку (Фото: behavioralhealth.typepad.com)
Архів
Американські війська залишать Ірак раніше, ніж за рік. Якщо цьому не завадить президент США. (Фото: behavioralhealth.typepad.com)

За півтори години до початку обговорення цього законопроекту президент США Джордж Буш на прес-конференції в Білому домі заявив, що накладе вето на будь-який документ конгресу про виведення американських військ з Іраку. Відповідаючи на питання про те, чи використає він своє право вето, Буш відповів: "Абсолютно! Я не вважаю, що конгрес повинен керувати війною. Я вважаю, що їх завдання фінансувати наші війська".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: