Конгрес США визнав "синдром війни" хворобою

Американський конгрес офіційно визнав "синдром війни у Перській затоці" хворобою, від якої постраждали понад 175 тисяч ветеранів.

Усі вони зазнали тривалого впливу токсичних речовин під час бойових дій проти Іраку в 1991 році.

Затверджена конгресом доповідь допоможе ветеранам, які вимагають від уряду компенсації витрат на лікування неврологічних захворювань – від раку мозку до розсіяного склерозу.

Раніше повідомлялося, що американським вченим вдалося встановити причини так званого "синдрому війни в Персидській затоці", що вразив багатьох солдатів, які брали участь в бойових діях. На думку дослідників, це захворювання викликане дією пестицидів, отруйних речовин, а також препарату, що застосовувався на випадок використання супротивником хімічної зброї.

"Синдром війни в Персидській затоці" – комплекс розладів невідомого походження, зафіксованих у багатьох ветеранів незабаром після завершення бойових дій. Згідно зі статистикою, від 26 до 32% учасників першої війни в Іраку скаржилися на тривалі болі в м'язах і суглобах, хронічну втому, розлади пам'яті та сну, порушення дихання. Більше десяти років саме існування "синдрому війни в Затоці" ставилося під сумнів . Такої позиції, зокрема, дотримувалися військові відомства США і Великобританії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: