Конгрес США запросив інформацію про Лабораторію Касперського через можливі "мерзенні дії" проти США

Комітет хоче отримативсі дані про продукцію Лабораторії Касперського, починаючи з 1 січня 2013 року.

Комітет Палати представників Конгресу США запросив у 22 державних відомств документи про російську компанію Лабораторія Касперського, повідомивши, що її продукція може використовуватися для здійснення "мерзенних дій проти Сполучених Штатів".

Про це пише Reuters.

Запит став новим ударом для розробника антивірусних програм, який відкидає звинувачення американських чиновників в тому, що компанія могла потрапити під вплив російської влади.

ВідеоФБР допитало працівників американського відділення "Лабораторії Касперського"

Комітет надіслав до відомств запити про продукцію Лабораторії Касперського, починаючи з 1 січня 2013 року, включаючи оцінку внутрішніх ризиків, а також списки систем і імена підрядчиків або субпідрядників американського уряду, які використовують продукцію компанії.

Комітет стурбований, що Лабораторія Касперського піддана маніпуляціям російського уряду, і що її продукція може бути використана в якості інструментів для шпигунства, саботажу або інших мерзенних дій проти Сполучених Штатів, написав у листах голова комітету республіканець Ламар Сміт. Комітет направив листи всім урядовим відомствам, зокрема міністерству торгівлі і міністерству національної безпеки, а також Агентство з охорони навколишнього середовища і НАСА.

Відповіді від відомств Комітет чекає до 11 серпня.

Глави американських спецслужб в травні вперше відкрито засумнівалися в безпеці продукції Лабораторії Касперського, проте не надали доказів неправомірної діяльності компанії.

Влада США з'ясовує, скільки відомств користуються послугами компанії. У червні агенти ФБР обійшли будинку співробітників Лабораторії Касперського в декількох містах США, сказали два джерела, знайомі із ситуацією. Адміністрація Трампа також вжила заходів для того, щоб викреслити компанію з переліку схвалених урядових постачальників.

Раніше американські сенатори підозрювали, що компанія Касперського може бути пов'язана з російською розвідкою, а її програми використовуються для хакерських атак на американські комп'ютерні системи. Агентство Bloomberg повідомило, що має дані про співпрацю компанії з російськими спецслужбами. Зокрема, видання посилається на інформацію, отриману від нинішніх та колишніх працівників. За їх словами, з 2012 року Лабораторію Касперського покинули високопоставлені менеджери, на місце яких прийшли люди, які мають тісні зв'язки з російськими військовими або розвідувальними структурами.

Залиште свій коментар