Конгрес вимагає вивести війська з Іраку

Палата представників конгресу США підтримала рішення про вивід військ з Іраку до 15 грудня 2008 року.

Конгрес США (Фото: www.unanyc.org)
Конгрес наважився рекомендувати Джорджеві Бушу вивести війська з Іраку. (Фото: www.unanyc.org)
Палата представників конгресу США на засіданні ввечері в середу проігнорувала загрозу вето з боку Джорджа Буша і 218 голосами "за" при 203 "проти" підтримала законопроект з вимогою завершити вивід основного військового контингенту з Іраку до 15 грудня 2008 року.

Вимогу про вивід військ включено до схваленого палатою законопроекту про додаткове виділення асигнувань на війну в Іраку й Афганістані обсягом 50 мільярдів доларів до 1 лютого 2008 року. За декілька годин до голосування Білий дім офіційно заявив, що Буш накладе вето на цей законопроект.

"Протягом 30 днів після вступу цього акту до сили президент повинен почати негайний і організований вивід збройних сил США з Іраку", - йдеться в тексті документа.

Американські війська в Іраку (Фото: behavioralhealth.typepad.com)
Архів
Утримування військ в Іраку обходиться бюджету США занадто дорого.
У ньому наголошено, що "метою завершення переходу збройних сил США до обмеженої присутності (в Іраку) повинна бути дата не пізніше 15 грудня 2008 року". У тексті законопроекту вимога про остаточну дату виводу військ висловлено в формі "думки конгресу США", що юридично має рекомендаційний характер і не є обов'язковим для президента США.

"На думку конгресу США, війну в Іраку потрібно завершити якомога безпечніше і швидше, і наших солдатів потрібно повернути додому", - йдеться в документі.

Конгресмени наголошують, що додаткові асигнування призначені для "планування та здійснення безпечної й організованої передислокації збройних сил США з Іраку".

До тексту законопроекту включено також заборону на створення постійних військових баз США в Іраку і заборону "на будь-який контроль з боку США над будь-якими нафтовими ресурсами Іраку".

"Ми знаходимося у військовій кризі, небаченій з часів В’єтнаму", - заявила на засіданні перед голосуванням спікер палати представників конгресу США демократка Ненсі Пелосі. За її словами, подальше перебування американських військ в Іраку зношує військову техніку, ослабляє бойову підготовку військ і підриває національну безпеку.

Повна назва схваленого документу - "Акт про асигнування для організованої й відповідальної передислокації військ з Іраку".

За декілька годин до голосування Білий дім поширив заяву, в якій повідомив, що адміністрація Джорджа Буша виступає "рішуче проти" цього документу, який містить "довільну дату початку виводу військ без урахування ситуації на місці й рекомендацій командування".

"Поспішний вивід військ з Іраку не є планом, який принесе мир у регіон або зміцнить безпеку нашого народу в нашій країні. Такий вивід підсилить позиції наших ворогів і підтвердить їхню віру в те, що Америка не виконає своїх зобов’язань", - наголошено в заяві.

"Якщо цей законопроект потрапить до президента, він накладе на нього вето", - йдеться в заяві.

Документ спрямовано для подальшого голосування в сенат США.

ВідеоКонгрес США за виведення військ з Іраку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: