Конкурентам Лукашенка запропонували знятися з виборів

Опозиція вирішила зірвати вибори в Білорусі, а коли будуть наступні - не допустити до них Лукашенка.

Усім кандидатам на пост президента Білорусі, окрім Олександра Лукашенка, запропонували зняти свої кандидатури.

Таку пропозицію озвучив один з кандидатів - білоруський літератор Володимир Некляєв, виступаючи на пікеті 9 грудня.

Некляєв заявив, що вже зараз вважає вибори недемократичними. Опозиція, на його думку, повинна подбати над тим, щоб результати голосування не були визнані. "Якщо ми всі разом знімемо свої кандидатури - це буде сильний крок", - заявив кандидат.

Раніше можливість бойкоту виборів конкурентами Олександра Лукашенка (теоретично якби всі вони відмовилися балотуватися в президенти, вибори стали б безальтернативними) вже обговорювалася. Однак підтримки ця ідея досі не знайшла.

Нинішнє пропозиція поки також не знайшла підтримки. За підсумками спільних консультацій кандидати домовилися тільки про те, щоб у день голосування "вимагати від влади призначення нових виборів", до яких не був би допущений діючий президент. Питання про колективне зняття з виборів ще не обговорювалося.

Зі свого боку, лідер кампанії "Європейська Білорусь" Андрій Санніков (який раніше домовився з Некляєвим про координацію дій під час передвиборної кампанії) заявив на прес-конференції, що "має намір боротися до перемоги". Він зазначив, що продовжує передвиборну кампанію, незважаючи на порушення, допущені владою.

Президентські вибори в Білорусі призначені на 19 грудня. Всього в них беруть участь 10 кандидатів, включаючи нинішнього президента Олександра Лукашенка. Останній балотується на четвертий термін.

Читайте також:

У центрі Мінська супротивники Лукашенка попросили "Сашу" піти

Лукашенко - найбагатший кандидат у президенти Білорусі

Білоруське радіо зобов'язали крутити пісню "Саня залишиться з нами"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: