Конституційний суд Молдови зобов'язав президента розпустити парламент

У Молдові суд ухвалив рішення, що провал виборів президента республіки в 2009 році є обставиною, що виправдовує розпуск парламенту.

Конституційний суд Молдови у вівторок, 21 вересня, ухвалив рішення, що провал виборів президента республіки в 2009 році є обставиною, що виправдовує розпуск парламенту.

З клопотанням про визначення ступеня необхідності розпуску парламенту в КС звернулася виконуючий обов'язки президента Молдови Міхай Гімпу після провалу референдуму щодо форми виборів глави держави.

У Молдові вже більш ніж рік немає законно обраного президента, його обов'язки тимчасово виконує спікер парламенту. За конституцією главу держави обирає парламент, а при його нинішньому складі жодна з кандидатур не може набрати необхідної кількості голосів.

На референдум виносилося питання про те, чи обирати президента парламентом, чи шляхом всенародного голосування. Необхідної кількості виборців на референдум не прийшло.

Тепер, згідно з молдавським законодавством, Гімпу повинен розпустити парламент і призначити дату позачергових виборів.

Нагадаємо, раніше правляча в Молдові ліберально-демократична коаліція прийняла рішення призначити позачергові парламентські вибори на 21 листопада.

Читайте також:

Дострокові парламентські вибори в Молдові відбудуться 21 листопада

На тимчасового президента Молдови подали до суду

Референдум у Молдові провалився: парламенту загрожує розпуск

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: