Конституційний суд РФ визнав законним скандальний обмін земель Інгушетії із Чечнею

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Лідери двох республік збираються змінити кордон між ними.

Угода про обмін територіями між Інгушетією та Чечнею є законною.

Відповідне рішення ухвалив Конституційний суд Росії, пише "Медіазона".

На думку суддів, встановлення нового кордону не суперечить Конституції РФ, натомість Конституційний суд Інгушетії, який скасував рішення про зміну території, не мав права давати свою оцінку цьому документу.

карта кордону між Інгушетією та Чечнею, інфографіка
ТСН.ua

Своєю чергою російський опозиціонер Олексій Навальний з обуренням прокоментував рішення суду на своїй сторінці у Twitter.

"Конституційний суд Росії визнав, що двоє глав суб'єктів (Кадиров і Євкуров) можуть як завгодно змінювати кордони своїх республік, повністю забивши на будь-які закони, думки і настрої людей", - написав він.

Нагадаємо, голова Інгушетії Юнус-Бек Євкуров та голова Чечні Рамзан Кадиров ухвалили рішення про обмін територіями між обома республіками. Чечня отримала частину Надтеречного району Інгушетії, Інгушетія натомість отримала територію на кордоні з Малгобецьким районом. Обидві території є нежитловими. Це викликало масове невдоволення у жителів Інгушетії, які мітингують у столиці республіки Магасі, оскільки, згідно з угодою, Чечня отримує у 27 разів більше території, ніж віддає.

Парламент республіки ратифікував 4 жовтня цю домовленість між главами Чечні та Інгушетії про обмін землями, всупереч рішенню місцевого Конституційного суду, який постановив провести референдум щодо цього питання. Після мітингів місцеві депутати анонсували перегляд ратифікації цієї угоди. Крім того, уряд Інгушетії санкціонував акцію протесту до 17 жовтня, а потім видали дозвіл на її відновлення від 31 жовтня по 2 листопада.

Наприкінці жовтня Конституційний суд Республіки Інгушетія визнав неконституційним закон про обмін землями із Чеченською республікою. Таке рішення інгуші сприйняли як перемогу та вирішили припинити мітинги, однак голова Інгушетії Євкуров після рішення суду заявив, що воно не скасовує угоду про обмін територіями, та пообіцяв, що звернеться із цим питанням до Конституційного суду Росії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції