Конституційний суд Інгушетії скасував рішення про зміну території, яке викликало масштабні протести

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Згідно з конституцією республіки, питання зміни кордонів повинно вирішуватися на референдумі.

Конституційний суд Республіки Інгушетія визнав неконституційним закон про обмін землями із Чеченською республікою.

Про це йдеться у рішенні суду від 30 жовтня 2018 року.

"Встановити, що Угода про встановлення кордону між Республікою Інгушетія і Чеченською Республікою від 26 вересня 2018 року без його затвердження на референдумі Республіки Інгушетія не породжує правових наслідків для органів державної влади, органів місцевого самоврядування, організацій і громадян в Республіці Інгушетія", - йдеться у рішенні суду.

Зазначається, що цей документ порушив три статті конституції, зокрема про те, що влада в Інгушетії належить народу, що держава повинна зберігати територіальну цілісність республіки, та що зміна кордонів допускається лише після урахування думки населення.

Нагадаємо, голова Інгушетії Юнус-Бек Євкуров та голова Чечні Рамзан Кадиров ухвалили рішення про обмін територіями між обома республіками. Чечня отримала частину Надтеречного району Інгушетії, Інгушетія натомість отримала територію на кордоні з Малгобецьким районом. Обидві території є нежитловими. Це викликало масове невдоволення у жителів Інгушетії, які мітингують у столиці республіки Магасі, оскільки, згідно з угодою, Чечня отримує у 27 разів більше території, ніж віддає.

Парламент республіки ратифікував 4 жовтня цю домовленість між главами Чечні та Інгушетії про обмін землями, всупереч рішенню місцевого Конституційного суду, який постановив провести референдум щодо цього питання. Після мітингів місцеві депутати анонсували перегляд ратифікації цієї угоди. Крім того, уряд Інгушетії санкціонував акцію протесту до 17 жовтня, а потім видали дозвіл на її відновлення від 31 жовтня по 2 листопада. Наразі акція перервана.

карта кордону між Інгушетією та Чечнею, інфографіка
ТСН.ua

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції