Конституційна монархія в Грузії

Парламент Грузії готовий розпочати обговорення питання про перехід на конституційно-монархічний устрій держави.

Парламент Грузії готовий розпочати обговорення питання про перехід на конституційно-монархічний устрій держави, заявила голова парламенту Грузії Ніно Бурджанадзе, коментуючи недільну проповідь Католікоса-Патріарха Всея Грузії Ілії Другого, в якій він запропонував подумати про перехід на конституційну монархію.

"Патріарх для мене найбільший авторитет, і всі його помисли і пропозиції вимагають серйозного осмислення", - заявила Бурджанадзе на засіданні бюро в понеділок, передає агентство "Новості-Грузія".

Спікер відзначила, що пропозиція, висловлена Патріархом, розрахована на подальшу перспективу, але проте парламент готовий до обговорення цього питання.

Католікос-Патріарх Всея Грузії Іліа Другий вважає, що в країні з'явилися такі умови, коли мрія грузинського народу про відновлення конституційної монархії може здійснитися. "Сьогодні в Грузії такі умови, що мрія грузинського народу про відновлення конституційної монархії може бути здійснена, якщо буде на те воля Божа. Ми просимо, щоб Грузія окріпнула, Грузія заспокоїлася і об'єдналася, і якщо це відбудеться таким чином, ми подякуємо", - заявив глава Грузинської православної церкви під час недільної проповіді в кафедральному соборі Святої Трійці. 

За його словами, дуже часто інші країни диктують нам, що Грузії робити. "Це не іншим вирішувати, це нам вирішувати, грузинському народу і всім людям, що проживають в Грузії", - заявив Ілія Другий. Католікос-Патріарх Всея Грузії відзначив, що грузинський народ з дня припинення царювання Багратіонів у 1801 році не припиняв мріяти про відновлення цієї "якнайдавнішої, благословенної династії".

"Деякі висловлюють і таку думку, що в країні повинна бути конституційна монархія. Я скажу вам, що це означає - цар царює, але не править. Цар - це гарант цілісності країни і захисту кожної людини", - сказав він.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: