Конституційний суд Італії позбавив Берлусконі недоторканності

Суд тим самим урівняв перед законом Берлусконі з всіма громадянами. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

У середу, 7 жовтня, Конституційний суд Італії ухвалив, що імунітет прем'єр-міністра країни Сильвіо Берлусконі від кримінального переслідування порушує конституцію.

У постанові суду сказано, що закон, який захищає Берлусконі від кримінального переслідування, порушує конституційний принцип рівності всіх громадян перед законом.

Крім того, служителі Феміди вирішили, що вигідний прем'єру закон був прийнятий з порушенням норм. Він пройшов в парламенті як звичайний закон, хоча повинен був прийматися як конституційна реформа, що набагато складніше.

ЗМІ відзначають, що сьогоднішнє рішення суду може привести до розморожування справ проти Берлусконі, якого раніше звинувачували в дачі хабарів юристам, махінаціях з податками та в інших злочинах.

Прихильники Берлусконі вже заявили, що постанова Конституційного суду може призвести до того, що прем'єр не зможе виконувати свої обов'язки, хоча за законом він повинен залишатися главою уряду до 2013 року. Вони обіцяють провести в Італії масові акції на підтримку 73-річного прем'єра.

Відзначимо, Сільвіо Берлусконі тричі очолював уряд Італії. В останній раз йому вдалося стати прем'єром навесні минулого року, коли на парламентських виборах його правоцентристська коаліція отримала перемогу із значним відривом від суперників.

Напередодні Громадський суд Мілана порахував, що Сільвіо Берлусконі причетний до справи про хабарі, яка пов'язане з придбанням контролю над видавничою групою Mondadori сімейним холдингом прем'єра Fininvest.

Читайте також:

Берлусконі хочуть позбавити недоторканності

Суд звинуватив Берлусконі в хабарництві

Букмекери почали приймати ставки на наступну "жертву" Берлусконі

Ділового партнера Берлусконі заарештували за наркоторгівлю

ВідеоБерлусконі позбавили недоторканності

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: