Конституційний суд Молдови затвердив підсумки виборів

Остаточні результати виборів з моменту першого підрахунку не змінилися: лідирують комуністи - 49,48% голосів.

Конституційний суд Молдови затвердив остаточні підсумки парламентських виборів. Згодне їм, правляча Партія комуністів отримала майже 50 відсотків голосів виборців.

Раніше голоси перерахував ЦВК Молдови. Остаточні результати виборів з моменту першого підрахунку не змінилися: комуністи набрали 49,48% голосів, Ліберальна партія - 13,13%, Ліберально-демократична партія - 12,43%, альянс "Наша Молдова" - 9,77%.

У новому парламенті комуністи отримають 60 з 101 місця, Ліберальна партія - 15, Ліберально-демократична партія - 15, альянс "Наша Молдова" - 11 місць.

Рішення перерахувати голоси було ухвалене на прохання президента Володимира Вороніна у зв'язку з незадоволеністю опозиції результатами виборів, що пройшли 5 квітня.

В ході засідання Конституційний суд відхилив вимогу опозиції відкласти ухвалення остаточного рішення. Опозиційні партії наполягали, що простий перерахунок голосів не може виявити основні порушення, такі як включення у виборчі списки померлих людей або неповнолітніх.

Проте, суд вирішив, що допущені порушення не вплинули на результати виборів. Тепер протягом десяти днів депутати отримають свої мандати, після чого буде призначена дата першого засідання нового парламенту.

Як повідомлялося, прихильники опозиції, незадоволені підсумками виборів, вийшли на вулицю з мітингами протесту, які незабаром переросли в безлади.

Читайте також:

Розслідувати безлади у Молдові буде держкомісія

Комуністам, які виграли вибори в Молдові, доведеться домовлятися з опозицією

ЦВК Молдови перерахувала голоси і підтвердила перемогу комуністів

Президент Молдови вирішив помилувати учасників безладів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: