Конституційний суд РФ відхилив скаргу Ходорковського на кримінальний кодекс

Конституційний суд РФ не буде розглядати скаргу Ходорковського щодо конституції, бо це "не входить в його компетенцію".

Конституційний суд РФ відмовився розглядати скаргу Михайла Ходорковського на неконституційність деяких норм, прописаних у кримінальному кодексі.

Рішення було прийнято на пленарному засіданні 2 липня, однак опубліковано лише зараз.

Ходорковський намагався оскаржити статтю 160-у ( "Привласнення або розтрата") і примітка 1-е до статті 158-й ( "Крадіжка"). Він звертав увагу на те, що під крадіжкою розуміється "протиправне безоплатне вилучення чужого майна на користь винного або інших осіб", однак на практиці за цими статтями проходять і угоди, при яких майно обмінюється на менш цінне. За твердженням Ходорковського, таке розуміння слова "безоплатний" суперечить не тільки його буквальному сенсу, але і іншими нормами Кримінального та Цивільного кодексів.

Пленум КС ухвалив, що ці норми не порушують конституції, тому що не дозволяють залучати до відповідальності за правомірні угоди. Крім того, судді визнали, що Ходорковський намагається заперечити кваліфікацію своїх дій стороною обвинувачення, а "перевірка законності правозастосовних рішень у кримінальній справі" в компетенцію КС не входить.

З особливою думкою виступив суддя Анатолій Кононов. На його думку, кваліфікація дій заявника може бути приводом для звернення до Конституційного суду. При цьому аргументи Ходорковського "не спростовані і залишені без уваги або заперечуються без будь-яких підстав".

Приводом для скарги стало звинувачення у другій справі, пред'явлене колишньому голові "ЮКОСа" в червні 2008 року. Ходорковського звинувачують у розкраданні акцій ВАТ "Східна нафтова компанія" у держави, а також нафти у ряду компаній. У вересні 2009 року Хамовницький суд Москви почав допитувати свідків у справі.

Читайте також:

Ходорковський: табірні інтриги схожі на кремлівські

Ходорковський не проситиме у Путіна помилування

Ходорковський підготував реформу російського правосуддя

Ходорковський назвав своїми спільниками усіх російських силовиків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: