Конституції Росії сьогодні 15 років

Конституції РФ виконується 15 років. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Саме на 15-му році її існування президент Дмитро Мєдвєдєв запропонував поправки в основний закон, що стосуються збільшення термінів президентських і парламентських повноважень, а також обов'язків уряду щорік звітувати перед депутатами.

Чинна конституція складена з декількох джерел. Головними з них були проект конституційної комісії Верховної ради РФ (або так званий "румянцевський проект") і проект, підготовлений конституційною нарадою, скликаною за рішенням Єльцина.

Більшість росіян, згідно опитування Всеросійського центру вивчення громадської думки, вважають допустимим внесення поправок до конституції (67%) і підтримують збільшення терміну конституційних повноважень президента і Держдуми (56%).

Референдум з ухвалення нової конституції пройшов 12 грудня 1993 року одночасно з виборами законодавчого органу Росії - Федеральних зборів. У ньому взяли участь 58 мільйонів 187 тисяч 755 росіян, або 54,8% зареєстрованих виборців. За ухвалення конституції проголосували 32 мільйони 937 тисяч 630 виборців (58,4%).

Конституція офіційно набрала чинності 25 грудня 1993 року, у момент її публікації.


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: