"Консультує два уряди?". Джуліані атакує свідка у справі імпічменту Трампа, родом з України

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Александр Віндман особисто був присутній під час телефонних перемов Трампа та Зеленського.

Адвокат Дональда Трампа Руді Джуліані накинувся зі звинуваченнями на свідка у справі імпічменту американського президента Александра Віндмана, сумніваючись у його відданості Сполученим Штатам.

Як пише Daily News, Джуліані розкритикував Віндмана через матеріал New York Times, в якому йшлося, що він на посаді радника з безпеки обговорював з українськими колегами їхньою рідною мовою спроби Джуліані проводити "тіньову дипломатію" щодо України, яка суперечила офіційній позиції американських посадовців у галузі нацбезпеки.

"Працівник уряду США, який згідно з повідомленнями консультує два уряди? Недивно, що він розгублений і відчуває тиск", - написав Джуліані.

Як повідомляється, Віндман народився в тоді радянській Україні, але переїхав до США ще в дитинстві, і виріс на Брайтон-Біч. Він вступив до армії і служив в Іраку – після поранення там він отримав медаль "Пурпурове Серце". Згодом він став головним експертом щодо України в Раді національної безпеки США.

Віндман давав "руйнівні свідчення" проти Трампа, і припустив, що зусилля Джуліані, спрямовані на пошук бруду щодо американських демократів в Україні, "підірвали національну безпеку США", адже заважають розширенню співробітництва з Києвом.

Окрім цього, він став першим відомим пресі прямим свідком розмови Трампа з Володимиром Зеленським – Віндман був присутнім під час неї, і каже, що поширена стенограма бесіди американського президента та Володимира Зеленського неповна.

Відео Свідка скандальної розмови Трампа і Зеленського заслухали у Конгресі

Свідчення Александра Віндмана - директора європейського департаменту Ради нацбезпеки, сина емігрантів із Радянської України - викликали розбрат у лавах республіканців. Деякі звинуватили Віндмана в завеликій приязні до України, інші - обурилися такими підозрами на адресу ветерана, який дістав бойове поранення в Іраку та відзнаку "Пурпурове серце".  

Свідка скандальної розмови Трампа і Зеленського заслухали у Конгресі

Нагадаємо, довкола президента США Дональда Трампа розв’язався скандал, пов'язаний з Україною. Видання The Washington Post повідомило про скаргу американського розвідника проти Трампа через розмову американського лідера з іншим іноземним лідером та дану Трампом  "тривожну обіцянку". Одним з політиків, з яким міг говорити глава Сполучених Штатів, називали президента України Володимира Зеленського. Згодом видання The Washington Post із посиланням на джерела повідомило, що Трамп під час розмови саме із президентом України Володимиром Зеленським тиснув на нього і вимагав розпочати розслідування проти компанії Burisma, якою керував син Джо Байдена - його конкурента на президентських виборах 2020 року. Також Трамп нібито наказав заморозити 400 мільйонів доларів військової допомоги для України за тиждень до телефонного дзвінка. 

У Конгресі США звинуватили Трампа у тиску на Україну та закликали опублікували стенограму розмови президентів Сполучених Штатів та України. Обидві сторони на це погодилися. 24 вересня голова Палати представників США Ненсі Пелосі ініціювала старт процедури імпічменту Трампа. Сам він назвав ситуацію, що склалася, "президентським харасментом". 

25 вересня Білий Дім оприлюднив стенограму розмови Трампа та Зеленського. Повний текст перекладу дивіться на ТСН.ua.

Вже 26 вересня американська розвідка оприлюднила текст скарги на президента США Дональда Трампа. Як і повідомляли ЗМІ, вона справді стосується розмови Трампа та президента України Володимира Зеленського та тривалого тиску, який, на думку розвідника, вчиняли США щодо України для особистих цілей американського президента. ТСН.ua розповів основні моменти доносу на Трампа - серед них інформація про неоднозначні контакти української сторони з Джуліані, скасування візиту Пенса до Києва та спроби Білого дому приховати все це.

Залиште свій коментар

Вибір редакції