Командування військовою операцією в Лівії переходить до НАТО

Альянс візьме контроль над безпольотною зоною і подумає, чи брати на себе "більш широку відповідальність". Поки за основу операції в Лівії взята афганська модель.

Командування операцією в Лівії переходить до НАТО. Альянс візьме на себе виключно військове планування, тоді як політичні аспекти операції опиняться під контролем спеціально створеної контактної групи держав - учасників коаліції.

"Ми вживаємо заходів у рамках широких міжнародних зусиль для захисту цивільного населення від режиму Каддафі. Ми співпрацюватимемо з нашими партнерами в регіоні і вітаємо їхній внесок", - заявив генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен за підсумками засідання Ради НАТО на рівні послів.

"Всі країни НАТО підтримують виконання своїх зобов'язань з реалізації резолюції РБ ООН. Ось чому ми ухвалили рішення взяти відповідальність за забезпечення безпольотної зони", - сказав генсек.

Передача контролю над лівійським повітряним простором може бути завершена вже в найближчі вихідні. Водночас Альянс досі вирішує питання, чи брати на себе "відповідальність у більш широкому розумінні".

Таким чином, поки за основу операції в Лівії взята афганська модель: у цій країні діє міжнародна військова коаліція під командуванням США (операція "Одісея. Світанок"), і паралельно здійснюється місія Міжнародних сил сприяння безпеці під командуванням НАТО.

Але, погодившись очолити операцію з виконання резолюції ООН, американські військові з самого початку чітко дали зрозуміти, що бажають відігравати другорядну роль, і наполягали на якомога швидшій передачі першої скрипки іншим учасникам коаліції.

29 березня в Лондоні пройдуть переговори щодо складу часників контактної групи, яка здійснюватиме політичне керівництво операцією.

Нагадаємо, 19 березня у Лівії почалася операція міжнародної коаліції "Одісея. Світанок". У ній беруть участь США, Великобританія, Франція, Італія, Канада, Іспанія, Бельгія, Данія, Нідерланди, про готовність приєднатися заявили Катар і Румунія.

Коаліції уже вдалося вивести з ладу більшість об'єктів лівійської системи ППО, крім того, вони розбомбили резиденцію Каддафі в Тріполі.

Блогери та місцеві телеканали повідомляють, що удари також були завдані по цивільних об'єктах. Місцеве ТБ показало лікарню, "переповнену тілами загиблих" мирних мешканців. Утім, західні країни заявляють, що жертв серед цивільного населення немає.

Більше про події в Лівії читайте тут.

Читайте також:

Коаліція розбомбила житлові райони Тріполі: лікарня переповнена тілами загиблих

Каддафі закликав створити "ісламську коаліцію" для війни із Заходом

США направляють тисячі морських піхотинців до берегів Лівії

Ексклюзив: життя в таборі лівійських біженців

ВідеоКомандування військовою операцією в Лівії переходить до НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: