Кораблі Британії і Росії борються з піратами

Два військові кораблі, британський і російський, спільно захистили торгове судно біля берегів Сомалі.

Про це повідомили військові в Лондоні і Москві. Члени екіпажу британського фрегата "Камберленд" в порядку самооборони застрелили двох людей на човні - передбачуваних піратів Сомалі. Пізніше померла ще одна людина, знайдена на човні пораненою.

Для сторожового корабля " Неустрашимый" російського Балтійського флоту зіткнення в Аденській затоці стало першим боєм з піратами. Як повідомив помічник головкому російського ВМФ Ігор Дигало, з корабля піднімався в повітря вертоліт Ка-27, з "Камберленда" - вертоліт Lynx.

Британські військові кораблі знаходяться біля берегів Сомалі в рамках операції НАТО для боротьби з піратством, яке в умовах громадянської війни в цій країні набрало такого розмаху, що стало серйозною загрозою для судноплавства в цьому регіоні.

Росія у вересні направила до Африканського рогу один бойовий корабель. У той час Москва заявляла, що її військово-морський флот розширює свою присутність в різних районах світового океану і, зокрема, стане частіше з'являтися в регіонах, де процвітає піратство. За словами Дигало, пірати спробували захопити судно "Пауерфул", що належить Данії.

"Пірати спробували обстріляти судно з автоматичної зброї і зробили дві спроби захоплення. Спільними зусиллями російського і британського військових кораблів дії піратів були відвернуті", - сказав він.

За даними міністерства оборони Великобританії, з фрегата "Камберленд" були спущені надувні човни, які оточили традиційний дерев'яний арабський човен, що плив під прапором Ємену.

Люди в човні почали стріляти по англійських моряках з автоматів, ті відкрили у відповідь вогонь в порядку самооборони, а потім висадилися на борт. Піратське судно тягнуло за собою ще один човен, імовірно пошкоджений в якихось попередніх вилазках.

Дигало повідомив, що "Неустрашимый" в даний час супроводжує ще декілька іноземних торгових судів.

Найнебезпечнішим трофеєм піратів на сьогоднішній день є судно Faina з екіпажем з громадян України і Росії, що виходило з України з вантажем танків і боєприпасів. Протистояння з піратами, що утримують це судно, триває.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: