Корейська газета опублікувала цинічні карикатури на теракти в Москві

Південнокорейська газета The Korea Times на своєму сайті опублікувала образливі карикатури на теракти в Московському метро, одна з яких називається "Дуже засмучений Російський ведмідь Путін".

Карукатура у The Korea Times на теракти в московському метро
The Korea Times
Карикатура "Атака в московському метро"
Англомовна південнокорейська газета The Korea Times опублікувала цинічні карикатури на теракти в московському метро.

На її сайті в розділі Opinion ("думка") були опубліковані карикатури на московську трагедію. Одна, озаглавлена Moscow Subway Attack ("Атака в московському метро") зображує станцію, на яку прибуває потяг з черепом замість кабіни машиніста.

На лобі черепа - характерна чорна пов'язка з подобою арабської мови. До вагонів направляються білі фігурки пасажирів і серед них - чорна смерть з косою.

Ця перша карикатура з'явилася на сайті 30 березня. А 1 квітня, мабуть, вирішивши як-то "відмітитися" у День сміху, газета розмістила другий малюнок - Very Upset Putin Russian Bear ("Дуже засмучений Російський ведмідь Путін").

Під заголовком зображено електропоїзд з вагонами, що вибухнули, біля якого розкидані закривавлені фігурки людей, і над усім цим голосить ведмідь у шапці-вушанці з піднятими догори лапами.

Відзначимо, що хоча на самому сайті газети не повідомляється, хто автор карикатур, очевидно, що це штатний художник. Свідчення тому - підбірка інших малюнків з тієї ж газети: на деяких підписи збігаються.

Ці картинки також обрані в якості "ілюстрацій" до статей. Перша - до статті під сумнівним заголовком "Аль-Каїда" вітає вбивства в Москві" (в самій статті просто викладаються події та подано відомості про московське метро, попередні напади в Москві і політику Путіна в Чечні).

У свою чергу, карикатура з ведмедем супроводжує статтю британського незалежного журналіста Гвінеї Дайер, про який корейська газета повідомляє, що він друкується в 42 виданнях по всьому світу. У цій же довідці про нього уточнюється, що думка, висловлена в цій статті, не відображає думки редакції The Korea Times.

Автор у вельми різких виразах критикує спроби Кремля прирівняти боротьбу з "чеченськими борцями за незалежність" з загальносвітовою боротьбою проти тероризму, між якими, на його думку, немає нічого спільного. Журналіст також засуджує заяву держсекретаря США Гілларі Клінтон про те, що теракти в метро Москви і Лондона, в електричках Мадрида і в Нью-Йорку - це справа рук одних і тих же "наших ворогів".

"Тероризм не може бути нашим спільним ворогом, так як це тільки техніка, - міркує британець. - Вороги - це люди, які використовують таку техніку, а вони мають мало спільного між собою в різних регіонах світу". Далі він робить висновок, що "чеченці", яких підозрюють в організації атак, ведуть "досить традиційну колоніальну боротьбу за незалежність", і їх єдина справжня мішень - це Росія, "імперське держава, яка їх пригноблює".

У статті автор знаходить схожість російських проблем на Північному Кавказі лише з проблемами Ізраїлю і палестинців. До всього іншому світу, підкреслює він, це не має ні найменшого відношення. "Будемо сподіватися, що Гілларі Клінтон своєю заявою лише віддала данину ввічливості до російських колег. Буде погано, якщо виявиться, що вона дійсно вірить в це (спільність терористичної загрози в Росії та решті світу)", - підсумовує журналіст.

Раніше стала відома особа однією з терористок-смертниць. Нею виявилася 17-річна Дженнет Абдурахманова, вдова лідера дагестанських бойовиків Умалата Магомедова (Аль-Бара), знищеного в ході спецоперації 31 грудня минулого року.

29 березня 2010 року в московському метро було здійснено подвійний теракт. Терористки-смертниці привели в дію вибухові пристрої на станціях "Луб'янка" і "Парк культури" Сокольнічеської лінії. У результаті вибухів, за останніми даними, загинули 40 людей, більше 90 були поранені.

31 березня ще один подвійний теракт стався в дагестанському місті Кизляр. Метою атаки стали співробітники правоохоронних органів. В результаті двох вибухів, потужність одного з яких оцінюється в 200 кілограмів у тротиловому еквіваленті, загинули 12 людей, в тому числі начальник міського ОВС Віталій Ведерников.

Читайте також:

Виявлено лігво організаторів терактів у московському метро

Мєдвєдєв відділив терористів від "шахідів"

Кількість жертв терактів у московському метро збільшилася до 40 осіб

Упізнана друга терористка у московському метро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: