Корейські лідери почали переговори

Президент Південної Кореї Но Му Хен і лідер КНДР Кім Чен Ір почали в Пхеньяні переговори, що мають вести до примирення двох держав.

Президент Південної Кореї Но Му Хен і лідер КНДР Кім Чен Ір почали в середу вранці в Пхеньяні переговори, покликані сприяти мирові й економічному розвиткові двох корейських держав на шляху до об'єднання, повідомляє агенція Associated Press.

Це другий раунд переговорів після історичного візиту до Пхеньяну тодішнього південнокорейського президента Кім Де Чжуна, що отримав за цю поїздку Нобелівську премію миру.

Очікують, що Но Му Хен, який прибув до Пхеньяну напередодні, і Кім Чен Ір зустрінуться двічі - до та після опівдня - для обміну думками про міжкорейські відносини, зокрема, для обговорення питань створення системи підтримки миру й економічного співробітництва. Як передає південнокорейське агентство Ренхап, не виключено, що за підсумками бесіди буде ухвалено документ у формі "Декларації про мир".

На початку 1992 року між Півднем і Північчю набула чинності угода про примирення, ненапад, обміни та співпрацю, проте заходи зі встановлення довіри у військовій області виявилися недостатніми. Більше того, на Корейському півострові формально зберігається стан війни, оскільки військовий конфлікт 1950-1953 років завершився підписанням угоди про перемир'я між військами КНДР і США. Дотепер американці відмовляються обговорювати ідею укладення мирного договору, незважаючи на тривалий процес примирення між двома корейськими державами.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: