Корейські вчені перетворили людську руку на інтернет-канал

Учені провели дослід, у якому використали людську руку як інтернет-канал, через яку проводили низькочастотні електромагнітні хвилі з частотою 45 мегагерц.

Ученим з Корейського університету вдалося використати руку людини як інтернет-канал.

Швидкість потоку даних між двома електродами, закріпленими на шкірі на відстані 30 сантиметрів, склала 10 мегабіт в секунду, відзначає видання.

У ході дослідження південнокорейські вчені використовували низькочастотні електромагнітні хвилі з частотою 45 мегагерц. Такі хвилі проходять крізь шкіру з низьким коефіцієнтом поглинання. До того ж шкіра захищає сигнал від зовнішніх перешкод.

Вченим вдалося досягти зниження на 90% споживання енергії порівнянно з бездротовими методами передачі даних, такими як, наприклад, Bluetooth.

Пристрій, що закріплюються на шкірі, складається з металевого електрода і полімерної оболонки. Його товщина становить 300 мікрон, що приблизно відповідає товщині чотирьох людських волосин.

Планується, що новий метод зв'язку знайде застосування в медицині. Зокрема, він допоможе відстежувати життєво важливі показники, такі як рівень цукру в крові та електричну активність серця, поза стаціонару.

Крім того, цей метод дозволить істотно знизити енерговитрати на передачу зібраних даних, а також позбавить від довгих кабелів, які використовуються для підключення пристроїв моніторингу.

Як уточнює NewScientist, наразі вчені спільно з неназваним виробником електроніки з Кореї працюють над створенням систем моніторингу, в яких буде застосовуватися нова технологія.

У перспективі вчені можуть розробити електроди для імплантації під шкіру, повідомив співавтор дослідження Сан-Юн Лі. Такі електроди можна буде використовувати для проведення тривалих досліджень, наприклад ЕКГ або ЕЕГ.

Вперше цей метод зв'язку продемонструвано вченими Токійського університету в 2005 році. Однак тоді використовувались електроди більшого розміру з хлориду срібла, які, при тривалому носінні, подразнювали шкіру. Безпеку нових електродів довели за допомогою тесту на цитотоксичність з використанням людських клітин.

Читайте також:

Вчені розробили екологічно чисту пластмасу

Причиною старіння виявилася особлива молекула

Вчені з'ясували, де в організмі людини ховається ВІЛ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: